Aparaty tlenowe dostarczają niemalże całkowicie oczyszczony tlen ze wszystkich zanieczyszczeń, które znajdują się w powietrzu. Osoby chory bardzo często stosują tlenoterapię, która pomaga w szybszym gojeniu się tkanek oraz w sprawniejszym powrocie do zdrowia. W jakich okolicznościach najczęściej stosuje się aparat tlenowy?

Aparat tlenowy
Aparat tlenowy

Może on służyć osobom, które mają problemy z układem krwionośnym. Mowa tutaj chociażby o pacjentach z syndromami Effo czy Da Costa, jak i wymagających stabilizacji swojego stanu zdrowia w profilaktyce przeciwzawałowej. Z omawianego sprzętu korzystają ponadto osoby, u których wystąpiły objawy dekompensacji, czy ekstrasystolii po wysiłku fizycznym. Jeśli naszym problemem jest przewlekła choroba naczyń tętniczych, także zostanie nam zalecony tlen.

Pacjenci z chorobami centralnego układu nerwowego, którzy stosują tlenoterapię, najczęściej cierpią na chroniczną niewydolność mózgu, czy rzuty dekompensacji mózgowej spowodowany chociażby przez zaimplantowany rozrusznik serca.

Również w przypadku układu pokarmowego może być korzystna tlenoterapia. Mowa tutaj o takich chorobach i schorzeniach, jak chociażby stłuszczenie wątroby, czy niewydolność trzustki.

Tlen świetnie sprawdzi się również w bardziej codziennych sytuacjach, jak np. bolesne miesiączkowanie, nagłe skoki ciśnienia, czy napady gorąca. Z tlenu korzystają także kobiety z niewydolnością łożyska.

Aparat tlenowy jest niezastąpiony jeszcze w fizjoterapii, kiedy to należy się do grupy pacjentów po różnych chirurgicznie usuwanych schorzeniach narządu ruchu. Jest to bowiem metoda, dzięki której można szybciej zagoić złamania, czy wyeliminować odleżyny u osób obłożnie chorych.

Sprzęt będzie pomocny również o pacjentów onkologicznych, u których konieczne jest zredukowanie efektów ubocznych, jakie następują po stosowaniu chemii. Możemy ponadto stosować aparat tlenowy w przypadku niewydolności nerek, czy chęci wzmocnienia swojego układu odpornościowego. Tlen pomoże również zmniejszyć skutki uboczne leków, które przyjmujemy, a także przyczyni się do powrotu do równowagi psychicznej po ciężkich przejściach, czy w czasie depresji.

 

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla niego

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Najważniejsze informacje na temat pomp beczkowych

Najważniejsze informacje na temat pomp beczkowych Obecnie coraz większe znaczenie, biorąc …