Aparaty tlenowe dostarczają niemalże całkowicie oczyszczony tlen ze wszystkich zanieczyszczeń, które znajdują się w powietrzu. Osoby chory bardzo często stosują tlenoterapię, która pomaga w szybszym gojeniu się tkanek oraz w sprawniejszym powrocie do zdrowia. W jakich okolicznościach najczęściej stosuje się aparat tlenowy?

Aparat tlenowy
Aparat tlenowy

Może on służyć osobom, które mają problemy z układem krwionośnym. Mowa tutaj chociażby o pacjentach z syndromami Effo czy Da Costa, jak i wymagających stabilizacji swojego stanu zdrowia w profilaktyce przeciwzawałowej. Z omawianego sprzętu korzystają ponadto osoby, u których wystąpiły objawy dekompensacji, czy ekstrasystolii po wysiłku fizycznym. Jeśli naszym problemem jest przewlekła choroba naczyń tętniczych, także zostanie nam zalecony tlen.

Pacjenci z chorobami centralnego układu nerwowego, którzy stosują tlenoterapię, najczęściej cierpią na chroniczną niewydolność mózgu, czy rzuty dekompensacji mózgowej spowodowany chociażby przez zaimplantowany rozrusznik serca.

Również w przypadku układu pokarmowego może być korzystna tlenoterapia. Mowa tutaj o takich chorobach i schorzeniach, jak chociażby stłuszczenie wątroby, czy niewydolność trzustki.

Tlen świetnie sprawdzi się również w bardziej codziennych sytuacjach, jak np. bolesne miesiączkowanie, nagłe skoki ciśnienia, czy napady gorąca. Z tlenu korzystają także kobiety z niewydolnością łożyska.

Aparat tlenowy jest niezastąpiony jeszcze w fizjoterapii, kiedy to należy się do grupy pacjentów po różnych chirurgicznie usuwanych schorzeniach narządu ruchu. Jest to bowiem metoda, dzięki której można szybciej zagoić złamania, czy wyeliminować odleżyny u osób obłożnie chorych.

Sprzęt będzie pomocny również o pacjentów onkologicznych, u których konieczne jest zredukowanie efektów ubocznych, jakie następują po stosowaniu chemii. Możemy ponadto stosować aparat tlenowy w przypadku niewydolności nerek, czy chęci wzmocnienia swojego układu odpornościowego. Tlen pomoże również zmniejszyć skutki uboczne leków, które przyjmujemy, a także przyczyni się do powrotu do równowagi psychicznej po ciężkich przejściach, czy w czasie depresji.

 

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla niego

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Firma na każdą kieszeń

To nie jest czas dla dużych sklepów -taki wniosek można wyciągnąć z obserwacji rynku, na k…