Niezwykle istotnym elementem stroju są dobre, wygodne buty. Stanowią podstawę garderoby każdego. Warto poświęcić więcej czasu (i pieniędzy) za zakup odpowiedniego modelu. Niezależnie od pogody czy aktywności, obuwie powinno dobrze trzymać się na stopie, nie ograniczać ruchów (ale też nie może być zbyt luźne, żeby nie powodować otarć). Modele z wysoką cholewką dodatkowo mają odpowiednio chronić kostkę przed urazami takimi jak skręcenie czy stłuczenie. Nie muszą to być buty markowe, niemniej niezwykle istotne jest sprawdzenie jakości wyrobu. Dobre materiały i szycie sprawia, że buty będą służyły przez długi czas bez szwanku i uszkodzeń.

Buty militarne
Buty militarne

Szczególnie dla osób, które pasjonują się żołnierskimi klimatami, można polecić buty militarne. Wzorowane na modelach charakterystycznych dla różnego rodzaju armii stanowią obuwie mocne i odporne nie tylko na warunki pogodowe, ale także zewnętrzne uszkodzenia mechaniczne. Odpowiednio wzmocnione pozwalają na noszenie ich w różnych sytuacjach. Nie tylko żołnierze podczas ćwiczeń na poligonie, ale każdy mężczyzna pasjonujący się stylistyką wojskową może na co dzień wybrać ten rodzaj butów. Dostępne są krótkie modele, w stylu traperów lub z wysoką cholewą (jak buty taktyczne czy glany).

Kibice sportowi również stanowią szczególną grupę, która kojarzy się z masywnym obuwiem. Ale czy można tak generalizować? Czy buty dla kibica to tylko ciężkie glany z grubą podeszwą i metalowymi okuciami? Przecież pasjonaci sportu jako zainteresowanie preferują różne dyscypliny. Stąd też mogą w jakiś sposób utożsamiać się z wybraną grupą. I tak np. fani tenisa ziemnego czy stołowego mogą wybierać adidasy czy tenisówki. Stadionowi kibice piłki nożnej czy żużla – charakterystyczne cięższe obuwie. Ale i tu nie musi to być regułą. Ważne jest, by buty były wygodne i bezpieczne dla stopy. Wygląd jest ważny, dla wielu również fakt, że to buty markowe stanowi dodatkowy atut.

Jednak wybierając obuwie, każdy powinien odpowiedzieć sobie na kluczowe pytanie – czy dany rodzaj pasuje do mojego charakteru i aktywności? Wówczas dobór cech drugorzędnych będzie drobnostką.

Sklep patriotyczny: https://atamanshop.pl/

Facebook Comments
 • Czym cechują się gładzie?

  Szukasz stosownych produktów, dzięki którym będziesz mógł wygładzić ściany na przykład w T…
 • import aut

  import samochodów ze Stanów Zjednoczonych

  Istnieje wiele problemów, które można napotkać przy imporcie samochodów ze Stanów Zjednocz…
 • Poznaj kwasy

  Kwasy to bardzo znane substancje, warto dowiedzieć się więcej na stronie https://chem-skle…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla niego

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czym cechują się gładzie?

Szukasz stosownych produktów, dzięki którym będziesz mógł wygładzić ściany na przykład w T…