To typ ubrań, który nie traci na popularności. I nie chodzi tutaj o kwestię trendów czy wybiegów mody, a o użytkowość i długowieczność. Jeśli zależy nam na porządnych ubraniach, które nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym podczas wypraw czy w trudnych warunkach, warto przejrzeć ofertę sklepów z odzieżą militarną.

Survival i taktyka

Osoby zafascynowane tematyką survivalu, militariów czy strzelectwa mają konkretne oczekiwania w stosunku do odzieży. Mają określony styl ubioru, który charakteryzuje się ubraniami o zdecydowanie mocniejszych szwach i materiałach, niż zwykłe ubrania z sieciówek. Odzież militarna stała się dla nich codziennością i nie wyobrażają sobie wyjścia do sklepu czy pracy bez butów taktycznych, spodni typu BDU czy koszulek moro.

Ale to nie wszystkie powody, dla których osoby interesujące się zagadnieniami związanymi z obronnością wybierają właśnie ubrania militarne. Poza świetną jakością wykonania, występują one zwyczajowo w barwach maskujących, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w turniejach ASG czy paintballa, w otoczeniu lasu i przyrody.

Kolejnym aspektem jest stosunek ceny do jakości. Demobile oferują wyprzedaże, na których odzież militarna jest do nabycia za niewielkie pieniądze. A w zamian kupujemy spodnie czy kurtki, które będą nam służyć przez kilka lat i to ciągłego noszenia. Jeśli dodatkowo pozwolimy sobie na odpowiednią konserwację impregnatami, jeszcze bardziej wydłużamy żywotność tych ubrań.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Oferta odzieży militarnej jest wbrew pozorom bardzo szeroko rozwinięta. To nie tylko ubrania dla rosłych mężczyzn, ale także dla osób drobniejszej budowy oraz kobiet czy dzieci. Możemy znaleźć bardzo ciepłe, a przy tym cienkie polary czy bluzy, wytrzymałe spodnie z dużą liczbą pojemnych kieszeni, termoaktywne koszulki, obuwie taktyczne – zarówno długie jak i krótkie, czapki i rękawiczki taktyczne oraz wiele więcej.

Odzież militarna to nie tylko ubrania dla wojskowych. Chociaż specyficzny wzór maskowania wskazujący niekiedy na konkretną armię danego kraju, są również firmy, które zachowują specyficzny charakter wykonania, ale w innych kolorystykach. Jeśli interesujemy się szeroką pojętą obronnością lub po prostu lubimy kilkudniowe wypady za miasto to z pewnością będziemy zadowoleni z ubrań tego typu.

Dagmara Marciniak.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla historyków

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Buty – podstawa dobrej postawy Plik Edycja Wstaw Widok Format Narzędzia

Niezwykle istotnym elementem stroju są dobre, wygodne buty. Stanowią podstawę garderoby ka…