Ostatnio pojawiło się wiele doniesień medialnych na temat czarnych tatuaży i ich widocznego nowego pojawienia się na scenie tatuażu. Niezwykle wiele mediów opublikowało już swoje artykuły o czarnych tatuażach. Po raz kolejny media głównego nurtu, niezwiązane z tatuażami, wydają się myśleć, że jest to nowa „moda” wśród stylów, które wkrótce wymrą. Nie wiedzą, że od samego początku blackwork był dominującym stylem tatuażu. Sprawdź: Studio tatuażu Bydgoszcz

Tatuaże pochodzą sprzed tysięcy lat, a pierwszy użyty atrament był czarny. W zasadzie to tylko węgiel – zwęglone drewno lub kość. Starożytne plemiona używały go jako znaku tożsamości, autorytetu i lojalności i nadal to robią. Obszerne czarne tatuaże były normą wśród plemion. Stąd powszechnie używane wyrażenie „tatuaż plemienny”. Jeśli chcesz poczytać więcej na ten temat, dobrym miejscem do rozpoczęcia będzie antropologa tatuażu.

Leo Zulueta jest jednym z pionierów czarnych tatuaży i plemiennych tatuaży. Jego wywiad w bardzo wpływowej książce Modern Primitives pomógł wprowadzić tę pracę do głównego nurtu. Miał też swój własny słynny backpiece wytatuowany przez nikogo innego jak Ed Hardy. Ikona zachodniego tatuażu, znana nie tylko z t-shirtów.

Facebook Comments
Załaduj więcej sitab
Załaduj więcej Dla aktywnych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czego jeszcze nie wiesz na temat medycyny pracy?

Dowiedz się więcej o dziedzinie, która zajmuje się nie tylko ochroną zdrowia, lecz w ogrom…