Kiedy chcemy podkręcić obroty silnika w naszym Mercedesie, to powinniśmy wykonać to tylko i wyłącznie w wyspecjalizowanych zakładach oferujących taką usługę. Mimo iż nie jest to skomplikowany zabieg to jednak bez odpowiednich umiejętności oraz doświadczenia możemy obniżyć osiągi, oraz trwałość silnika. Jest to szczególnie ważne, gdy mamy auto na gwarancji i w razie jakichkolwiek wykryć zmian w serwisie możemy łatwo ją stracić.

W czym pomoże tuning Mercedesa?

W momencie, gdy zakupujemy auto to zawsze odpowiednio je testujemy i sprawdzamy, jakie ma możliwości oraz osiągi. W ten sposób możemy sprawdzić, czy będzie ono dostosowane do naszych potrzeb, aby spełniało ważną rolę w działaniu naszej firmy. Niezależnie od tego, czy posiadamy auto osobowe, czy dostawcze to zawsze możemy jeszcze podkręcić możliwości silnika. Po to wykonujemy tuning.

Tuning
Tuning

Jak wykonuje się tuning Mercedesa?

Takie auta możemy tuningować na dwa sposoby, ponieważ możemy to zrobić mechanicznie albo też elektronicznie.

Zawsze warto zdecydować się na modyfikację elektroniczną, ponieważ mechaniczna jest znacznie trudniejsza oraz bardziej czasochłonne. Na początek, gdy pierwszy raz wykonujemy tuning, to warto wybrać ten elektroniczny, który przeprowadzimy na dwa sposoby.

Pierwszy tuning elektroniczny możemy przeprowadzić za pomocą zastosowania modułu zewnętrznego, czyli tak zwanego boxa albo też zmodyfikować istniejący już w naszym samochodzie program, który jest odpowiedzialny za obsługę silnika.

Dokonując odpowiedniego tuningu wpłynie on głównie na zwiększenie dawki paliwa, a to przełoży się na wzrost ciśnienia doładowania. W ten sposób zwiększy się dynamika gazów wylotowych, a to podniesie obroty wirnika sprężarki oraz ciśnienia.

Największą zaletą modyfikacji elektronicznej silnika jest to, że nie musimy ingerować w sterownik samochodu. Wszystko zostało wykonane za pomocą odpowiednich fabrycznych wtyczek, więc zarówno montaż jak i demontaż jest nie tylko przeprowadzony bezproblemowo, ale także bardzo szybko.

Tuning Mercedesa na pozwoli nam na to, aby dostosować program do indywidualnych potrzeb kierującego oraz podkręcić możliwości silnika.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla zmotoryzowanych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Obowiązujące zasady prowadzenia ksiąg rachunkowych

Księgi rachunkowe muszą być prowadzone zgodnie z zasadami wskazanymi dość szczegółowo w us…