Bardzo często klasyczny rozkład mieszkania i odpowiednio zachowana proporcja stanowi o atrakcyjności mieszkania. Coraz częściej jednak się zdarza, że deweloperzy zabudowują działki o nieregularnych kształtach – ciekawe inwestycje w Bydgoszczy można sprawdzić na stronie Mieszkania deweloperskie Bydgoszcz. Bezsprzecznie wiąże się to jednak z występowaniem mieszkań, które mają nieregularne kształty. Popyt na takie nieruchomości jest znacznie słabszy, dlatego ich cena jest zazwyczaj niższa.

Nieregularne kształty nie zawsze muszą stanowić o mniejszej atrakcyjności mieszkania – a wręcz przeciwnie. Warto więc sprawdzić jakie istnieją możliwości urządzenia takiego mieszkania, aby nie utracić jego funkcjonalności. Ze statystyk wynika, że ceny mieszkań o specyficznych, nierównomiernych kształtach mogą być niższe nawet o kilkaset złotych w przeliczeniu na mkw. Podczas poszukiwań nowego mieszkania, warto więc przeanalizować wszystkie ogłoszenia i skorzystać albo na większym metrażu lub zwyczajnie zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, którą można zainwestować np. w wykończenie mieszkania.

Na rynku istnieje sporo firm, które zajmują się planowaniem wnętrz. Jeśli więc obawiamy się o prawidłowe rozplanowanie w naszym mieszkaniu, warto skorzystać z ich usług. Można to również zrobić na własną rękę. Na rynku istnieje szeroki wachlarz rodzajów mebli, które są przystosowane do każdego typu mieszkania. Warto więc czasem oderwać się od stereotypów i nie odrzucać z góry tych nieruchomości, które posiadają nieregularne kształty, ponieważ może się okazać, że będzie to dla nas znacznie lepsza opcja. Takie mieszkanie daje również szansę na kreatywne urządzenie pomieszczeń, co może w znacznym stopniu zniwelować nieregularny kształt.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla aktywnych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Cokół – budownictwo

Ta górna, wystająca pod teren część ściany fundamentowej, chroni elewację przed zawilgocen…