Bardzo często klasyczny rozkład mieszkania i odpowiednio zachowana proporcja stanowi o atrakcyjności mieszkania. Coraz częściej jednak się zdarza, że deweloperzy zabudowują działki o nieregularnych kształtach – ciekawe inwestycje w Bydgoszczy można sprawdzić na stronie Mieszkania deweloperskie Bydgoszcz. Bezsprzecznie wiąże się to jednak z występowaniem mieszkań, które mają nieregularne kształty. Popyt na takie nieruchomości jest znacznie słabszy, dlatego ich cena jest zazwyczaj niższa.

Nieregularne kształty nie zawsze muszą stanowić o mniejszej atrakcyjności mieszkania – a wręcz przeciwnie. Warto więc sprawdzić jakie istnieją możliwości urządzenia takiego mieszkania, aby nie utracić jego funkcjonalności. Ze statystyk wynika, że ceny mieszkań o specyficznych, nierównomiernych kształtach mogą być niższe nawet o kilkaset złotych w przeliczeniu na mkw. Podczas poszukiwań nowego mieszkania, warto więc przeanalizować wszystkie ogłoszenia i skorzystać albo na większym metrażu lub zwyczajnie zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy, którą można zainwestować np. w wykończenie mieszkania.

Na rynku istnieje sporo firm, które zajmują się planowaniem wnętrz. Jeśli więc obawiamy się o prawidłowe rozplanowanie w naszym mieszkaniu, warto skorzystać z ich usług. Można to również zrobić na własną rękę. Na rynku istnieje szeroki wachlarz rodzajów mebli, które są przystosowane do każdego typu mieszkania. Warto więc czasem oderwać się od stereotypów i nie odrzucać z góry tych nieruchomości, które posiadają nieregularne kształty, ponieważ może się okazać, że będzie to dla nas znacznie lepsza opcja. Takie mieszkanie daje również szansę na kreatywne urządzenie pomieszczeń, co może w znacznym stopniu zniwelować nieregularny kształt.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
 • Dom w Szwecji

  Cały świat za murem lasu – Szwecja cz.5

  W zgodzie z naturą i tradycją Wszystkie domy tej posiadłości mają ten sam styl architekton…
 • Spojrzenie zza krat

  Spojrzenie zza krat cz.10

  Stracone nadzieje Tak upłynęły mu – dzień po dniu, noc po nocy -trzy lata oczekiwani…
 • Spojrzenie zza krat

  Spojrzenie zza krat cz.9

  Aż na takim dnie Bill Wellman obwiniał się jedynie, że pozwolił żonie opuścić w pojedynkę …
Załaduj więcej Dla aktywnych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też

Szlachetny materiał – Blaty kuchenne

Blaty wykonane z kamienia to inwestycja na lata. Nie tylko pięknie ozdabiają kuchnię, ale …