Podłoga przesądza o elegancji mieszkania lub domy

Czasy, gdy wystarczyło na podłodze położyć jakąś wykładzinę dywanową czy skromne gumoleum minęły. Dzisiaj potrzebne są eleganckie i efektowne panele. Wygodne, ładne, praktyczne, wyciszające odgłos kroków. Układa się je łatwo, można je też w sposób nieskomplikowany zdjąć i zastąpić nowymi. Rynek oferuje obecnie bardzo duży wybór tego produktu. Panele dostępne są w szerokiej gamie wzorów i kolorów: białe, szare, beżowe, brązowe, czarne. Można je odkurzyć, przetrzeć na wilgotno i już ładnie wyglądają. Efektowne panele stały się częstym wyborem zakupowym Polaków. Układa się je na klej lub na klik, czyli układając równo i posługując się swoistym zaciskiem. Dostępne są panele winylowe albo dębowe, gładkie lub ze słojami drzewa.

Zalety paneli

Panele winylowe mają kilka cennych zalet: są wodoodporne, posiadają wysoką klasę ścieralności, ciekawe wzornictwo, nadają się do recyklingu, co świadczy o ich ekologicznym charakterze. Eleganckie panele to doskonałe podłogi w salonach, pokojach dziecięcych, w sypialniach, w kuchniach oraz łazienkach. Wzór imitujący prawdziwe drewno stał się hitem. Za kilkaset złotych można mieć ładną podłogę w niewielkim pokoju. Panele można przykryć dywanem lub pozostawić bez takiej dodatkowej ozdoby.

Współcześnie panele są najczęściej stosowanym rozwiązaniem, wyglądają niczym prawdziwe drewno i są trwałe – wytrzymają nawet kilkanaście lat nieustannego użytkowania. Łatwiej je pielęgnować niż drewniany parkiet czy podłogę z dębowej klepki.

Autor: Osuszanie mieszkań – Tech Nob

 

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla aktywnych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute dla rodzin: Jak zaplanować rodzinne wakacje w ostatniej chwili

Planowanie rodzinnych wakacji w ostatniej chwili może być wyzwaniem, ale jednocześnie eksc…