Podłoga przesądza o elegancji mieszkania lub domy

Czasy, gdy wystarczyło na podłodze położyć jakąś wykładzinę dywanową czy skromne gumoleum minęły. Dzisiaj potrzebne są eleganckie i efektowne panele. Wygodne, ładne, praktyczne, wyciszające odgłos kroków. Układa się je łatwo, można je też w sposób nieskomplikowany zdjąć i zastąpić nowymi. Rynek oferuje obecnie bardzo duży wybór tego produktu. Panele dostępne są w szerokiej gamie wzorów i kolorów: białe, szare, beżowe, brązowe, czarne. Można je odkurzyć, przetrzeć na wilgotno i już ładnie wyglądają. Efektowne panele stały się częstym wyborem zakupowym Polaków. Układa się je na klej lub na klik, czyli układając równo i posługując się swoistym zaciskiem. Dostępne są panele winylowe albo dębowe, gładkie lub ze słojami drzewa.

Zalety paneli

Panele winylowe mają kilka cennych zalet: są wodoodporne, posiadają wysoką klasę ścieralności, ciekawe wzornictwo, nadają się do recyklingu, co świadczy o ich ekologicznym charakterze. Eleganckie panele to doskonałe podłogi w salonach, pokojach dziecięcych, w sypialniach, w kuchniach oraz łazienkach. Wzór imitujący prawdziwe drewno stał się hitem. Za kilkaset złotych można mieć ładną podłogę w niewielkim pokoju. Panele można przykryć dywanem lub pozostawić bez takiej dodatkowej ozdoby.

Współcześnie panele są najczęściej stosowanym rozwiązaniem, wyglądają niczym prawdziwe drewno i są trwałe – wytrzymają nawet kilkanaście lat nieustannego użytkowania. Łatwiej je pielęgnować niż drewniany parkiet czy podłogę z dębowej klepki.

 

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla aktywnych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Gdzie kupować świece ozdobne?

Aktualnie sporo osób decyduje się na świece ozdobne. Dlaczego warto je wybierać? Gdzie kup…