Czy fotografia ślubna to łatwa dziedzina?

Podobieństwo fotografii ślubnej do fotografii reportażowej

Zdecydowanie fotografia ślubna nie jest zbyt łatwą dziedziną fotografii. Nie każdy, nawet artysta doświadczony potrafi zrobić w czasie ceremonii zaślubin dobre ujęcie. Można śmiało powiedzieć, że jest ona bardzo podobna do reportażowej fotografii, umieć należy bardzo szybko zareagować na warunki zmieniające się. Dokładnie należy się przygotować z zakresu samego planu dnia ślubu oraz innych wydarzeń, które obowiązkowo muszą być sfotografowane.

Etapy fotografii ślubnej

Pierwszym etapem są zdjęcia z domów pana młodego oraz panny młodej, gdzie się odbywają błogosławieństwa dla rodziców. Pamiętać należy, że pomieszczenie może być niewielkie. Zabrać należy ze sobą obiektyw o ogniskowej krótkiej. Musimy jednak pamiętać o dobraniu parametrów do warunków, które panują w pokoju. W trakcie sesji nie możliwe jest robienie selekcji zdjęć. Należy jednak je przejrzeć czy oby na pewno są prawidłowo wykonane oraz ewentualnie móc zmodyfikować ustawienia.

Bardzo trudne wnętrze kościoła

Na pewno trudnym otoczeniem, które wymaga dobrych ustawień jest samo wnętrze kościoła. najczęściej jest bardzo ciemne, a gdzieniegdzie wpadają przez witraże promienie światła. Należy tak wykonać fotografie, aby to przekuć w atut, coś ciekawego, nie zaś odwracający element uwagę od młodej pary. W kościele powinniśmy się zachowywać w sposób dyskretny. Nie wszyscy księża tolerują na ceremonii fotografa.

Najłatwiejszym stosunkowo, ponieważ pozwalającym na dużą swobodę, etapie jest wykonywanie zdjęć przyjęcia weselnego. Tutaj sobie możemy pozwolić na zmianę obiektywów raz na jakiś czas oraz kombinowanie z ustawieniami, tak aby zdjęcia były bardzo różnorodne. Podczas przyjęcia należy pamiętać o sfotografowaniu ważnych elementów takich jak: pierwszy taniec, krojenie tortu, zabawy czy też oczepiny. Gdy szukamy dobrego fotografa powinniśmy wziąć pod uwagę: https://www.fotografslubnyrzeszow.pl/

 

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla niego

Dodaj komentarz

Sprawdź też

paliwo do lamp

Do lamp naftowych potrzeba tylko dużej ilości paliwa, zapałek oraz knotów na wymianę. Lamp…