Nebulizator to urządzenie, które doskonale sprawdzi się w każdym domu. Aby zakupić produkt, który sprosta naszym wymaganiom, warto nieco bardziej zgłębić się w tematykę inhalacji, zwanej również nebulizacją. Warto zaznaczyć, że wykorzystywanie nebulizatora niezgodnie z przeznaczeniem, może negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie, a nawet i życie. Jako że nebulizator jest najczęściej stosowany w odniesieniu do dzieci, koniecznym jest zapoznanie się z instrukcją dołączoną do urządzenia, a także skontaktowanie z lekarzem pediatrą celem eliminacji przeciwskazań do nebulizacji.

nebulizator
nebulizator

Na początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie: „po co nam nebulizator”. Nebulizator jest urządzeniem leczniczym, a więc nie możemy wykorzystywać go do zabawy. Jeżeli zamierzamy zakupić do mając na uwadze zdrowie naszego dziecka, konieczne jest skonsultowanie tej decyzji z jego lekarzem-pediatrą. Nie każdy nebulizator nadaje się dla najmłodszych, a także nie każda choroba może być leczona z pomocą nebulizacji/inhalacji. Logicznym jest również fakt, że nie wolno oddawać nebulizatora dziecku i należy go przez cały okres inhalacji nadzorować. Wracając do nadrzędnego pytania, nebulizacja to proces dostarczania starannie wyselekcjonowanych substancji leczniczych do drzewa oskrzelowego oraz pęcherzyków płucnych w formie pary wodnej. Para ta zawiera roztwory leków bądź ich aerozole. Stanowczo zabrania się kupowania leków do nebulizacji bez wcześniejszej konsultacji ze specjalistą. Należy mieć na uwadze, że nebulizator wykorzystuje takie same środki lecznicze, jakie dostępne są w tabletkach – jednakże w łatwiej przyswajalnej formie. W czasie nebulizacji dostarczamy do naszego organizmu specyfików, które działają rozkurczowo na drzewo oskrzelowe, a więc docelowo ułatwiają wykrztuszanie wydzieliny oraz leków przeciwzapalnych i antybiotyki.

Nebulizator jako urządzenie sprawdzi się przy terapii uzupełniającej wielu schorzeń, dotykających zarówno dzieci jak i dorosłych. Inhalacja jest niezastąpiona przy astmie oskrzelowej i przewlekłym zapaleniu płuc, mukowiscydozie oraz przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc, rozedmie płuc i zapaleniu płuc, a także nadciśnieniu tętniczym płuc. Oczywiście, istnieją również inne dolegliwości, przy leczeniu których warto zakupić nebulizator, jednakże te należą do najpopularniejszy w naszym rejonie. Dobrej jakości nebulizator znajdziemy w niemal każdym sklepie medycznym – również w Internetowym.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla niego

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Buty – podstawa dobrej postawy Plik Edycja Wstaw Widok Format Narzędzia

Niezwykle istotnym elementem stroju są dobre, wygodne buty. Stanowią podstawę garderoby ka…