Zima pożegnana a wiosna powitana. Czas ruszyć do ogrodu. Zgarniać zeszłoroczne liście, sadzić i nawozić rośliny. No i podziwiać piękny ogród. W ciągu dnia nie ma problemu, ale wieczorem ? Może być trudno. Przecież często jest tak, że w dzień pracujemy i jesteśmy zajęci. Dopiero wieczorem mamy czas na przechadzki po ogrodzie i kontemplowanie wspaniałych założeń kwiatowych. Potrzebne jest nam oświetlenie w ogrodzie. Bez dwóch zdań. Bez niego ani rusz.

Od czego najlepiej zacząć? Od przejrzenia oferty sklepów ogrodniczych i marketów budowlanych. Czy bardziej ambitnie od zapoznania się z tym, co proponują sklepy z unikalnymi produktami, czy poszukaniem pracowni wykonujących lampy na zamówienie.

Lampy ogrodowe – co wybrać ?

Jeżeli chodzi o same lampy ogrodowe, to jest w czym wybierać. Duże latarnie i małe lampki. Lampy stojące i kinkiety. Jeżeli lubimy zaawansowane technologie, możemy zdecydować się na lampę z czujnikiem ruchu. Jeżeli chodzi o styl, to też jest w czym wybierać. Lampy mogą być żeliwne i wyglądać jak z końca XIX wieku. Równie dobrze mogą być minimalistyczne ze stali i chromu. Wielbiciele kiczu lub oryginalnego wystroju znajdą modele w kształcie zwierzątek albo muchomora. Tradycja kontra nowoczesność. Wybór jest ogromny. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Pozostaje kwestia zasilania. Lampy mogą być na prąd i wtedy musimy liczyć się z koniecznością doprowadzenia kabla. Bardziej niezależne są modele na baterie lub akumulator. Warto też rozważyć modne i ekologiczne  lampy solarne.

Lampy ogrodowe – wyprzedaż 

Na oświetlenie ogrodu można wydać bardzo dużo, a my tego nie chcemy. Ogród ma być oświetlony a pieniądze w kieszeni. Jeżeli już podjęliśmy odważną decyzję i wiemy, jakie chcemy kupić lampy ogrodowe, wyprzedaż może być doskonałym rozwiązaniem. Wystarczy tylko wytropić właściwe ogłoszenie. Sklepy często oferują przeceny, rabaty i kupony. Warto z nich korzystać.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla niej

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jakie są zalety używania lampy ściennej?

Co to jest kinkiet? Kinkiety to oprawy oświetleniowe, które można umieścić na ścianie. Mog…