Jak objawiają się kłopoty z sercem?

Tak naprawdę problemów z tym narządem nigdy nie wolno lekceważyć. Dobrze byłoby systematycznie wykonywać różne badania, które pomogą zobrazować stan serca. Często jednak ludzie czekają na ostatni moment. Zgłaszają się bowiem do lekarza dopiero wtedy, kiedy zaczynają obserwować poważniejsze symptomy. Co świadczy o tym, że serce nie pracuje do końca prawidłowo? Oto kilka objawów, które mają z tym związek.

Co powinno zaniepokoić?

Każdy powinien dbać o zdrowe serce. Aktywność fizyczna, spożywanie odpowiednich produktów, unikanie sytuacji stresowych itp. to bardzo ważne aspekty. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przyjmować również rekomendowane przez fachowców preparaty na zdrowe serce. Do tej pory traktowaliście po macoszemu wyżej wymienione kwestie? Teraz – kolokwialnie pisząc – plujecie sobie w brodę? Zauważacie bowiem pierwsze symptomy, które świadczą o tym, że ten narząd nie pracuje do końca odpowiednio? Co powinno zaniepokoić? Między innymi jest to ból odczuwany w klatce piersiowej. Czasami pojawia się przy wysiłku fizycznym. Niekiedy ból jest obecny również w tak zwanym stanie spoczynku, kiedy na przykład leżycie i oglądacie telewizję itp. Taki symptom najczęściej objawia się promowaniem do lewej ręki, szczęki, ucha albo szyi. Zazwyczaj po kilku chwilach mija.

Jakie jeszcze objawy są alarmujące? Są to na przykład zadyszka, zawroty głowy czy kłucie w sercu. Nie wolno bagatelizować również uczucia ciężkich nóg, krwawienia z nosa czy często pojawiającego się bólu głowy. Macie kłopoty z wysokim pulsem? Zmęczenie, kołatanie serca, bladość itp. mogą być objawem arytmii.

Wskazana jest wizyta u lekarza

Oczywiście, niektóre z wyżej wymienionych objawów nie muszą koniecznie świadczyć o kłopotach z sercem. Mogą być bowiem powodowane przez inne dolegliwości. Tak czy siak warto jednak jak najszybciej udać się do lekarza. Fachowiec przeprowadzi wywiad medyczny i najprawdopodobniej zleci wykonanie kilku badań. Dzięki temu oceni sytuację i sprawdzi czy macie zdrowe serce. W innym wypadku zaleci odpowiednie medykamenty i preparaty wspomagające pracę tego narządu.

 

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla niego

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Różnorodność i integracja w branży taxi: historie sukcesu i wyzwania

W obliczu globalnych zmian społecznych i rosnącej świadomości na temat równości, branża ta…