Lakier na nadwoziu pojazdu z biegiem czasu i pod wpływem warunków atmosferycznych staje się mniej atrakcyjny. Kolor karoserii jest mniej wyrazisty, pojawiają się drobne zarysowania i przebarwienia spowodowanie promieniami słonecznymi. Taki lakier warto odświeżyć. Jak to zrobić?

Polerowanie nadwozia pastą lekko ścierną

Wskazane w tej sytuacji jest polerowanie nadwozia pastą lekko ścierną. Zawiera ona w sobie mikroskopijne granulki, które usuwają minimalną warstwę lakieru, dzięki czemu znikają drobne zarysowania. Sam lakier zaś zyskuje bardziej wyrazisty kolor, staje się błyszczący. Przed polerowaniem warto oczywiście całe nadwozie dokładnie umyć. Sprawdzi się tu myjnia bezdotykowa Lublin. Oczywiście nie należy w tym przypadku korzystać z dodatkowej opcji woskowania pojazdu.

Polerowanie

Samo polerowanie trzeba wykonywać w ciepły ale nie gorący dzień, bowiem na nagrzanej karoserii pasta polerska zbyt szybko wyschnie. Najpierw miękką szmatką i kolistymi ruchami trzeba nałożyć pastę polerską na całą karoserię samochodu. Gdy już wyschnie, a na nadwoziu pojawi s ię biały nalot, czystą szmatką trzeba usunąć pastę poprzez polerowanie. Oczywiście można tez do tego celu użyć mechanicznej polerki lub specjalnej nakładki na wiertarkę.

Takie działanie pięknie odświeża lakier samochodu. Auto staje się dużo ładniejsze, sam lakier zaś zyskuje nowego blasku. Warto powtarzać takie polerowanie co najmniej raz na kilkanaście miesięcy. Oczywiście nie należy też zapominać o regularnym myciu nadwozia pojazdu i woskowaniu, dzięki czemu samochód zawsze będzie wyglądał świetnie.

Mechanika Samochodowa – http://autocentrumlublin.com/

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
  • W co wyposażyć samochód terenowy?

    Aby auto terenowe spełniało swoje zadanie i mogło dowieźć nas w każde miejsce, powinno być…
  • Powłoki hydrofobowe

    Czym jest powłoka hydrofobowa? Powłoka hydrofobowa to powłoka, której głównym zadaniem jes…
  • Urządzenie do walki z wirusami

    Wielu z nas jeśli chodzi o urządzenia do walki z wirusami i innymi szkodliwymi mikrobami w…
Załaduj więcej Dla zmotoryzowanych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Gumki i ozdoby do włosów – po jakie warto sięgać?

Aby utrzymać niesforne kosmyki w doskonałym ładzie, warto sięgać po popularne ozdoby w pos…