Poszukiwanie pracy bywa bardzo stresujące i czasochłonne. Musimy przejrzeć wiele ofert pracy zanim trafimy na naszą wymarzoną posadę. Jak zwiększyć nasze szanse na rozmowie kwalifikacyjnej? Oto garść praktycznych.

Dobre CV to podstawa

Zanim nasz potencjalny pracodawca zaprosi nas na rozmowę, to na jego ręce trafiają nasz dokumenty aplikacje. To właśnie od nich zależy czy trafimy do kolejnego etapu. Zadbajmy o wygląd naszego CV. Ma ono wyglądać estetycznie i schludnie. Jeśli dodajemy zdjęcie niech będzie ono profesjonalne. Fotka z wakacji to naprawdę nie jest najlepszy pomysł. Podobnie ma się rzecz z adresem poczty elektronicznej. Unikajmy tych infantylnych. Najlepiej będzie, jeśli będzie on zawierał nasze imię i nazwisko.

Warto też dostosować nasze CV konkretnej oferty pracy. Oczywiście nie mówimy tutaj o kłamstwie. Jednak jeśli aplikujemy na kierownicze stanowisko w dużej korporacji, to nie koniecznie musimy wspominać, że na studiach pracowaliśmy przez miesiąc jako sprzedawca gofrów. Dobre CV powinno mieścić się na maksymalnie dwóch stronach formatu A4.

Potencjalny pracodawca prosi o list motywacyjny? To świetnie. To idealny moment żeby się trochę wyróżnić z tłumu. Dlatego jego treść dopasujemy do konkretnej oferty pracy. Nie korzystajmy z gotowca z Internetu. Przygotowując samodzielnie list motywacyjny pokażemy nasze zaangażowanie.

Nie zapomnij o pierwszym wrażeniu!

Często nie zdajemy sobie sprawy jak ważne jest pierwsze wrażenie. Dlatego warto zadbać o naszą prezencję w trakcie rozmowy o pracę. Nasza stylizacja powinna być skromna i schludna. Unikajmy ostrych kolorów cz nadmiaru ozdób.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla pracowitych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Współczesne wyzwania – gospodarowanie wodami opadowymi

Dlaczego gospodarowanie wodami odpadowymi jest tak ważne? Zgodnie z prognozami naukowców, …