Lepsza praca na etat czy własna działalność bądź freelancing? Znajdziemy zwolenników każdego z tych rozwiązań. Wpływa na to w dużej mierze fakt, że wiele rzeczy odbywa się na podstawie wykonywania stałych, podobnych czynności. Inne zadania z kolei wykonywane są właśnie na zlecenie. Trudno wyobrazić sobie pracę na odległość przy produkcji czy też tworzenie strony internetowej każdego dnia w tych samych godzinach. To dziedziny rządzące się swoimi prawami. Jeśli jednak wolimy ‚wolny wybór’, brak szefa nad własną głową, a żmudne poszukiwania zleceniodawców nie są nam straszne, można z powodzeniem postawić na bycie wolnym strzelcem. Jako dodatkowe zajęcie i możliwość dorobienia do swojej pensji bądź też poświęcając się temu zadaniu przez cały dzień.

praca
praca

W elastycznych godzinach pracy, otwierając swój biznes czy też nie. Jeśli dziedzina, która nas interesuje pozwala na znalezienie zlecenia za pośrednictwem sieci i nie wymaga do tego pracy na etacie, jest naszą pasją i chcemy rozwijać się w tym kierunku, to świetna opcja. Wymagająca przede wszystkim wielu godzin pracy, trudu włożonego w taką formę zarobkowania, jednakże w przyszłości można osiągnąć naprawdę dużo. Do tego osoby, które nie lubią stać w miejscu, kochają wyzwania, adrenalinę, a presja czasu działa na nich motywująco, nie będą miały problemu z odnalezieniem się w tym środowisku. Choć nie jest łatwo zdobywać zlecenia, a zleceniodawcy bywają wybredni, to jednak satysfakcja z takiej pracy i wzrastający poziom zarobków, są warte tejże gry. Gdzie szukać zleceń? W kraju, a przede wszystkim na rynkach zagranicznych znajdziemy mnóstwo platform – serwisów internetowych, które stają się miejscem dla zleceniodawców oraz zleceniobiorców. Można w ten sposób zdobywać sporą liczbę klientów. Umieszczając w swoim profilu informacje o sobie, swoim doświadczeniu.

Do tego miejsce na portfolio staje się naszą najlepszą wizytówką. Dostępne serwisy różnią się od siebie i to nie tylko dziedziną, w jakiej można znaleźć zlecenia. Pod uwagę trzeba brać ilość zleceń, jakie się pojawiają, a także opłaty serwisowe. W zależności od wybranego serwisu przyjdzie zmierzyć się z opłatą podczas rejestracji bądź prowizjami za każde wykonanie zlecenie. Najlepiej porównać dostępne oferty, zapoznać się z regulaminem. Przekalkulować swoje potrzeby oraz możliwości, jakie oferuje nam dany serwis. Zwykle osoby pracujące na zlecenie prędzej czy później zahaczają o tak skonstruowane serwisy, przynajmniej na początku. To doświadczenie, nauka, a i nie brak ofert, które naprawdę są godne uwagi.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla pracowitych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Ile kosztuje ubezpieczenie oc członka zarządu?

Ubezpieczenie OC członka zarządu nie tylko pozytywnie wpływa na wizerunek przedsiębiorstwa…