Lepsza praca na etat czy własna działalność bądź freelancing? Znajdziemy zwolenników każdego z tych rozwiązań. Wpływa na to w dużej mierze fakt, że wiele rzeczy odbywa się na podstawie wykonywania stałych, podobnych czynności. Inne zadania z kolei wykonywane są właśnie na zlecenie. Trudno wyobrazić sobie pracę na odległość przy produkcji czy też tworzenie strony internetowej każdego dnia w tych samych godzinach. To dziedziny rządzące się swoimi prawami. Jeśli jednak wolimy ‚wolny wybór’, brak szefa nad własną głową, a żmudne poszukiwania zleceniodawców nie są nam straszne, można z powodzeniem postawić na bycie wolnym strzelcem. Jako dodatkowe zajęcie i możliwość dorobienia do swojej pensji bądź też poświęcając się temu zadaniu przez cały dzień.

praca
praca

W elastycznych godzinach pracy, otwierając swój biznes czy też nie. Jeśli dziedzina, która nas interesuje pozwala na znalezienie zlecenia za pośrednictwem sieci i nie wymaga do tego pracy na etacie, jest naszą pasją i chcemy rozwijać się w tym kierunku, to świetna opcja. Wymagająca przede wszystkim wielu godzin pracy, trudu włożonego w taką formę zarobkowania, jednakże w przyszłości można osiągnąć naprawdę dużo. Do tego osoby, które nie lubią stać w miejscu, kochają wyzwania, adrenalinę, a presja czasu działa na nich motywująco, nie będą miały problemu z odnalezieniem się w tym środowisku. Choć nie jest łatwo zdobywać zlecenia, a zleceniodawcy bywają wybredni, to jednak satysfakcja z takiej pracy i wzrastający poziom zarobków, są warte tejże gry. Gdzie szukać zleceń? W kraju, a przede wszystkim na rynkach zagranicznych znajdziemy mnóstwo platform – serwisów internetowych, które stają się miejscem dla zleceniodawców oraz zleceniobiorców. Można w ten sposób zdobywać sporą liczbę klientów. Umieszczając w swoim profilu informacje o sobie, swoim doświadczeniu.

Do tego miejsce na portfolio staje się naszą najlepszą wizytówką. Dostępne serwisy różnią się od siebie i to nie tylko dziedziną, w jakiej można znaleźć zlecenia. Pod uwagę trzeba brać ilość zleceń, jakie się pojawiają, a także opłaty serwisowe. W zależności od wybranego serwisu przyjdzie zmierzyć się z opłatą podczas rejestracji bądź prowizjami za każde wykonanie zlecenie. Najlepiej porównać dostępne oferty, zapoznać się z regulaminem. Przekalkulować swoje potrzeby oraz możliwości, jakie oferuje nam dany serwis. Zwykle osoby pracujące na zlecenie prędzej czy później zahaczają o tak skonstruowane serwisy, przynajmniej na początku. To doświadczenie, nauka, a i nie brak ofert, które naprawdę są godne uwagi.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla pracowitych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Elegancka podłoga? Wybierz koniecznie panele

Podłoga przesądza o elegancji mieszkania lub domy Czasy, gdy wystarczyło na podłodze położ…