Charakterystyka foropterów

Każdy z nas będąc u okulisty korzysta z różnych urządzeń, przy pomocy których okulista wykonuje nam badania. Bez odpowiedniego sprzętu lekarz zbyt dużo by nie uczynił. Wiadomo, że w głównej mierze wykonuje badania na różnego rodzaju sprzętach. Pierwszym sprzętem jest foropterJeśli chodzi o foroptery to wyróżniamy manualne jak i także automatyczne. W dzisiejszych czasach więcej osób decyduje się na foroptery automatyczne. Urządzenia te składają się z soczewek różnego rodzaju. Jednak to nie wszystkie wyróżniamy tutaj także filtry, pryzmaty, otwory stenotypiczne oraz cylindry skrzyżowane. Na badania foropterami kierowani są wszyscy pacjenci, u których stwierdzono samą konieczność zastosowania korekcyjnych szkieł. Foropter pomaga nam w diagnozowaniu wad wzroku, ułatwia dzięki temu dobór szkieł odpowiednich.

Pacjenci nie muszą się obawiać, ponieważ badanie foropterem jest całkowicie bezbolesne, stosunkowo krótkie oraz nieinwazyjne (zwykle więcej czasu potrzebują pacjenci, u których mamy konieczność doboru optycznie złożonych soczewek).

Profesjonalne szczelinowe lampy

Lampa szczelinowa z tonometrem to podstawowe narzędzie pracy każdego lekarza. Umożliwia ona ocenę budowy struktur oka oraz także postawienie diagnozy odpowiedniej. Lampa szczelinowa składa się ze źródła światła mocnego, które kierowane jest na elementy wybrane gałki ocznej w postaci rozproszonej lub też przez niewielką szczelinę. Lampa ta to także biomikroskop, który powiększa badające osobie obraz, jak także przestrzenne widzenie.

Światło lampy ogniskować może się na spojówce, twardówce, tęczówce, rogówce, soczewce, przedniej części szklistego ciała oraz przedniej komorze z wodnistą cieszą. Wykorzystując w urządzeniu tym soczewki dodatkowe, bez najmniejszego problemu zobaczyć można również dno oka. Zaopatrzenie sprzętu tego typu w wizyjny tor daje możliwość dokumentacji dokładnej fotograficznej powstających ewentualnie zmian chorobowych.

 

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla niego

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Różnorodność i integracja w branży taxi: historie sukcesu i wyzwania

W obliczu globalnych zmian społecznych i rosnącej świadomości na temat równości, branża ta…