Jako kierowcy mamy doświadczenia z usterką związaną z samochodem. Czaszami jest to mała awaria a czasami udział w kolizji. Unieruchomione auto może utrudnić życie i przekreślić plan dnia. W takich sytuacjach można wykonać telefon do firmy zajmującej się holowaniem pojazdów. W przypadku zgłoszenia musimy podać miejsce, w jakim znajduje się samochód. Dokładna lokalizacja ułatwi dojazd lawety i przyspieszy podjęcie samochodu. Poza terenem zabudowanym taka próba lokalizacji dla początkującego kierowcy może być utrudniona. Pomocne powinny być słupki ustawione przy drodze. Umieszczone tam informacje określają, na jakim kilometrze drogi znajduje się aktualnie zamawiający pomoc drogową.

Jakie usługi można wykupić?

Oprócz holowania pracownicy pomocy drogowej wykonują również inne usługi. W zależności od pakietu ubezpieczeniowego możemy mieć część działań oferowanych jako usługi bezpłatne. Przy małych awariach drobne naprawy może wykonać Pomoc drogowa. Wrocław jest miastem, w który firmy często mają swoje rejony działania, więc dojazd do zamawiającego nie powinien przekroczyć 10 minut. Po dojeździe do klienta pracownik oceni zaistniałą sytuację. Zmiana koła zapasowego pozwoli na kontynuację jazdy. W sezonie zimowym częstą usługą jest uruchamianie pojazdu, który nie może odpalić z powodu słabego akumulatora.

Co zrobić, jeżeli nie można dokonać naprawy?

Jeżeli stan pojazdu nie pozwala na natychmiastową naprawę, powinniśmy zawieść samochód do autoryzowanej stacji obsługi. Kierowca powinien znaleźć miejsce bezpiecznego parkowania oraz podjazd dla lawety. W ten sposób nie będzie blokował ruchu na drodze. Dobrze, kiedy ustawione zostaną odblaskowe znaki ostrzegawcze przed miejscem zdarzenia. Lawety posiadają sygnały świetlne świadczące o wykonywanej pracy. Ułatwia to zauważenie pojazdu. Po wciągnięciu pojazdu za pomocą wyciągarki należy go zabezpieczyć w sposób uniemożliwiający jego przesuwanie się po przestrzeni bagażowej. Należy wskazać miejsce rozładunku samochodu i zaplanować trasę dojazdu.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
  • Proces wulkanizacji opony

    Proces wulkanizacji opony Opony to jedne z najbardziej eksploatowanych elementów samochodu…
  • lewarek Żaba

    Jaki podnośnik typu żaba wybrać? Trudny wybór. Rynek nie od dzisiaj nas zalewa ofertami pu…
  • Czy trzeba być ostrożnym przy tuningu Mercedesa?

    Kiedy chcemy podkręcić obroty silnika w naszym Mercedesie, to powinniśmy wykonać to tylko …
Załaduj więcej Dla zmotoryzowanych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Współczesne wyzwania – gospodarowanie wodami opadowymi

Dlaczego gospodarowanie wodami odpadowymi jest tak ważne? Zgodnie z prognozami naukowców, …