Nudzą Cię typowe płytki i posadzki? Chciałbyś dodać swojemu wnętrzu trochę elegancji i stylu? Kamienny dywan to rozwiązanie warte uwagi. Zarówno powierzchnię poziomą jak i  pionową można wykończyć masą z kruszywa połączonego żywicą. Efekt wow jest gwarantowany.

Czym jest kamienny dywan?

Jest to połączenie różnego rodzaju kruszywa z żywicą epoksydową. Takie połączenie zapewni niezwykle trwałe i oryginalne podłoże. Wszystko zależy od twojej wyobraźni. Można uzyskać każdy kształt i wygląd. Kamienny dywan zazwyczaj używany jest do wykonania tarasów, zabudowy kominków, schodów lub ścian. Powłoka jest w pełni trwała i mrozoodporna.

Wykonanie

Przede wszystkim należy obliczyć jaka ilość materiałów będzie potrzebna do wykonania. Żywica powinna być odpowiednio dobrana do rodzaju powierzchni a kruszywo warto oczyścić z brudu i pyłu. Należy odpowiednio wymieszać i połączyć żywicę z kruszywem. To od nas zależy czy masa powinna zawierać więcej żywicy, czy kruszywa. Oba składniki powinny być dobrze ze sobą połączone. Powierzchnia na, której będzie wykonywana praca musi zostać oczyszczona i sucha. Nie powinny się na niej znajdować substancje, które mogą obniżyć przyczepność żywicy, np. tłuszcz czy pył. Teraz można rozpocząć prace nad kamiennym dywanem. Uzyskaną masę należy wylać na wybraną powierzchnię i rozprowadzić na pożądaną grubość. Do tego zadania najlepiej użyć pacy lub rakla. W niektórych przypadkach będą potrzebne specjalne profile lub szalunki, które spowodują, że masa nie spłynie. Masę pozostawić do całkowitego zaschnięcia.

 

 

Facebook Comments
 • Zarobki na jaki może liczyć hydraulik

  Hydraulik, który dobrze wykonuje swoją pracę i stara się funkcjonować na wysokim poziomie …
 • W co wyposażyć samochód terenowy?

  Aby auto terenowe spełniało swoje zadanie i mogło dowieźć nas w każde miejsce, powinno być…
 • Julia Wieniawa

  Julia Wieniawa

  rola nr 4 CELEBRYTKA Nie lubię tego określenia i boli mnie, kiedy czytam, że jestem z Antk…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla pracowitych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Zarobki na jaki może liczyć hydraulik

Hydraulik, który dobrze wykonuje swoją pracę i stara się funkcjonować na wysokim poziomie …