Nudzą Cię typowe płytki i posadzki? Chciałbyś dodać swojemu wnętrzu trochę elegancji i stylu? Kamienny dywan to rozwiązanie warte uwagi. Zarówno powierzchnię poziomą jak i  pionową można wykończyć masą z kruszywa połączonego żywicą. Efekt wow jest gwarantowany.

Czym jest kamienny dywan?

Jest to połączenie różnego rodzaju kruszywa z żywicą epoksydową. Takie połączenie zapewni niezwykle trwałe i oryginalne podłoże. Wszystko zależy od twojej wyobraźni. Można uzyskać każdy kształt i wygląd. Kamienny dywan zazwyczaj używany jest do wykonania tarasów, zabudowy kominków, schodów lub ścian. Powłoka jest w pełni trwała i mrozoodporna.

Wykonanie

Przede wszystkim należy obliczyć jaka ilość materiałów będzie potrzebna do wykonania. Żywica powinna być odpowiednio dobrana do rodzaju powierzchni a kruszywo warto oczyścić z brudu i pyłu. Należy odpowiednio wymieszać i połączyć żywicę z kruszywem. To od nas zależy czy masa powinna zawierać więcej żywicy, czy kruszywa. Oba składniki powinny być dobrze ze sobą połączone. Powierzchnia na, której będzie wykonywana praca musi zostać oczyszczona i sucha. Nie powinny się na niej znajdować substancje, które mogą obniżyć przyczepność żywicy, np. tłuszcz czy pył. Teraz można rozpocząć prace nad kamiennym dywanem. Uzyskaną masę należy wylać na wybraną powierzchnię i rozprowadzić na pożądaną grubość. Do tego zadania najlepiej użyć pacy lub rakla. W niektórych przypadkach będą potrzebne specjalne profile lub szalunki, które spowodują, że masa nie spłynie. Masę pozostawić do całkowitego zaschnięcia.

 

 

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla pracowitych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

paliwo do lamp

Do lamp naftowych potrzeba tylko dużej ilości paliwa, zapałek oraz knotów na wymianę. Lamp…