Dobór odpowiednich kół przemysłowych nie jest rzeczą prostą – zwłaszcza, jeżeli chodzi o kółka do wózków. Mnogość zestawów dostępnych na rynku sprawia, że wybór jest mocno utrudniony. Różnorodne rozwiązania – chociaż z pozoru identyczne – cechują się odmiennymi parametrami, których wielkość może mieć wpływ na transport wewnętrzny w obrębie produkcji bądź zakładu. Jeśli chodzi o wózki, nie ma co ukrywać – najlepiej szukać kół przemysłowych dedykowanych do średnich i dużych obciążeń. Modele „z wagi” ciężkiej, znacznie lepiej sprawdzą się w zakładzie, gdzie szybka i bezawaryjna praca ma kluczowe znaczenie.

Kółka do wózków
Kółka do wózków

Wysokiej jakości kółka do wózków odpowiadają za szybkie, sprawne i bezpieczne przemieszczanie materiałów i produktów w obrębie produkcji bądź całego magazynu. Co ciekawe, dobór odpowiednich zestawów kołowych – nawet dla specjalistów – nie jest taki prosty jak się wydaje. Mnogość opcji, dodatkowych parametrów, wiodących materiałów etc. sprawia, że sam zakup trwa bardzo długo. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy kupujemy kółka do wózków znanych nam już producentów bądź od wcześniejszych kontrahentów.

Na produkcji, na magazynach i w zakładach transportowane są przede wszystkim elementy ciężkie. Nawet w obiektach, które nie zajmują się magazynowaniem przedmiotów o dużej wadze, nikt nie zajmuje się ręcznym przenoszeniem palet. Jest to nie tyle co niewygodne, ale praktycznie niemożliwe. Przyjrzyjmy się produktom, które ostatnimi czasy cieszą się szczególną popularnością wśród przedsiębiorców i magazynierów. Koła do wózków z nalewanym wieńcem z poliuretanu oraz o odlewie żeliwnym znaleźć możemy aż w dwóch wersjach. RSL zaopatrzona została w ość pasowaną na łożysku kulkowym, zaś RBL w specjalny otwór na masywnej piaście korpusu, sprzyjający wykonanie na przykład wpustu. Obydwa modele doskonale sprawdzą się przy dużych obciążeniach. Koła do wózków winny posiadać wysoki parametr obciążalności dynamicznej – nawet do 25000N. To właśnie on odpowiada za udźwig nawet najcięższych urządzeń oraz przewożonych nań produktów. Oczywiście, nie wszystkie koła do wózków przystosowane są do jazdy po każdej możliwej nawierzchni. Większość najlepiej sprawdza się na żywicy bądź podłodze pokrytej kafelkami.

Kółek do wózków winniśmy szukać wyłącznie w pewnych, sprawdzonych sklepach branżowych. Niestety, w przypadku tego produktu cena wzrasta wraz z jakością. Za wysokiej klasy zestaw zapłacimy znacznie więcej. W grę wchodzi również marka produktu.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla pracowitych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Profile stalowe: Uniwersalne rozwiązanie dla wielu zastosowań

Wszechstronność profili stalowych Profile stalowe są niezwykle wszechstronnymi elementami …