Jak wskazuje badanie NATPOL, ponad 50% Polaków boryka się z zaburzeniami snu oraz bezsennością. Problemy te mogą mieć różne podłoże i być związane ze stresem, stylem życia, używkami, a często też ze współistniejącymi chorobami. Rzadko jednak wspomina się o witaminach, których niedobór ma kluczowe znaczenie w trudnościach z zasypianiem oraz produktywnym snem.

Witaminy z grupy B – skuteczny sposób na poprawę komfortu snu

Witaminy z grupy B spełniają w organizmie niezliczone funkcje, a trzy z nich znalazły szczególne zastosowanie w poprawie jakości snu. Niacyna, czyli witamina B3, nie tylko ułatwia zasypianie, ale także koi nerwy i niweluje uczucie zmęczenia. Witamina B6 – pirydoksyna – posiada udowodnione działanie intensyfikujące sen. Suplementacja tego związku, według najnowszych badań, przyczynia się do zwiększenia produkcji serotoniny, wpływa na wydłużenie fazy REM snu oraz pozwala na zapamiętywanie marzeń sennych. Istnieje także wiele przesłanek, które wskazują na pozytywne działanie witaminy B1 w walce z bezsennością i jej skutkami. Witamina ta znacząco wpływa na ogólne samopoczucie, poprawia koncentrację, chroni organizm przed działaniem przewlekłego stresu oraz wykazuje działanie neuroprotekcyjne.

Niestety, wiele osób boryka się z niedoborami witamin z grupy B, co przekłada się na problemy ze snem i pogorszenie jakości życia. Uzupełnienie niedoborów przy pomocy diety często jest czasochłonne i niewystarczające, wskazana jest wtedy dodatkowa suplementacja. Przy próbach suplementacji tych witamin należy zadbać, by robić to sposób bezpieczny dla organizmu. Warto sięgnąć po sprawdzone preparaty na sen, które zawierają łagodne, naturalne składniki i pozwalają szybko uzupełnić niedobory witamin. Produkty tego typu często zawierają w składzie dodatkowe ekstrakty roślinne oraz wolne aminokwasy, ułatwiające zasypianie i znacząco wpływające na komfort snu.

 

Facebook Comments
 • Czym cechują się gładzie?

  Szukasz stosownych produktów, dzięki którym będziesz mógł wygładzić ściany na przykład w T…
 • import aut

  import samochodów ze Stanów Zjednoczonych

  Istnieje wiele problemów, które można napotkać przy imporcie samochodów ze Stanów Zjednocz…
 • Poznaj kwasy

  Kwasy to bardzo znane substancje, warto dowiedzieć się więcej na stronie https://chem-skle…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla niego

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czym cechują się gładzie?

Szukasz stosownych produktów, dzięki którym będziesz mógł wygładzić ściany na przykład w T…