Najważniejsze informacje na temat pomp beczkowych

Obecnie coraz większe znaczenie, biorąc pod uwagę rozmaite branże, mają pompy beczkowe. Jaka jest zasada działania tych urządzeń? Z jakimi substancjami mogą współpracować tego typu pompy? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie po przeczytaniu poniższego artykułu.

Zasada działania pompy beczkowej

Warto wiedzieć, że każda pompa beczkowa składa się z dwóch najważniejszych elementów. Chodzi tutaj o rurę pompującą, a także silnik. Wirnik albo śruba to części, które wymuszają przepływ wewnątrz rury. Należy zwrócić uwagę na fakt, że obrotowa część pompy jest sprężona na skutek specjalnego wału (ciągnącego się na całej długości rury) i małego sprzęgła – zlokalizowanego zaś w kołnierzu pompy.

Pompy beczkowe – do jakich substancji się nadają?

Porządne pompy beczkowe są niezwykle uniwersalne. Elementy z tej grupy gwarantują wydajną, szybką oraz bezpieczną pracę. Generalnie nadają się do transportowania, a także przetłaczania, praktycznie wszystkich rodzajów cieczy. Chodzi nam między innymi o skoncentrowane kwasy i zasady, które są aktualnie coraz częściej przewożone. Kiedy jeszcze przydają się takie akcesoria? Na przykład uwzględniając ciecze o stosunkowo wysokiej lepkości. To między innymi różnego rodzaju oleje, smary, pasty, żywice, polimery, farby, a także kleje. Pompy używane są również do transferowania produktów spożywczych. W tej grupie można wyróżnić sosy, miody, koncentraty owocowe itp. Kiedy jeszcze przydają się takie akcesoria? Na przykład w przypadku agresywnych chemikaliów lub kosmetyków i środków chemii gospodarczej.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
  • Polacy na emigracji

    Wyraz migracja pochodzi od łacińskiego słowa „migratio” i oznacza wędrówkę, wędrowanie. Ni…
  • Coraz większa ilość mieszkań deweloperskich

    Patrząc na rozwój branży budowlanej, trudno nie odnieść wrażenia, że obecnie najszybciej r…
  • Poduszka ortopedyczna

    Poduszka ortopedyczna Coraz więcej Polaków chętnie kupuje takie właśnie akcesoria medyczne…
Załaduj więcej Dla niego

Dodaj komentarz

Sprawdź też

lewarek Żaba

Jaki podnośnik typu żaba wybrać? Trudny wybór. Rynek nie od dzisiaj nas zalewa ofertami pu…