Czasy, gdy lekarze snuli się po szarych, wąskich, szpitalnych korytarzach, ubrani w identyczne, białe, niewymiarowe kostiumy (niekiedy – o zgrozo – w połączeniu z chodakami), już dawno się skończyły. I całe szczęście, bo tego typu odzież zdecydowanie nie wpływała korzystnie na ich wizerunek. Mimo że miała kojarzyć się ze sterylnością, zupełnie nie wzbudzała zaufania pacjentów. Szczególnie tych najmłodszych, którzy po prostu bali się surowego wyglądu specjalistów. Obecny rynek obfituje w różnorodność krojów, kolorów i rozmiarów mundurków medycznych. Moda na dobre wstąpiła do szacownego grona, jakie stanowi służba zdrowia. Bo przecież wybór medycyny, jako kursu swojej życiowej drogi, wcale nie musi oznaczać, że zmuszeni jesteśmy we wszystkim zachować dystans i powagę. Dzięki indywidualnie dopasowanym do naszych preferencji ubraniom medycznym, mamy szansę podkreślić swój indywidualizm. Zaznaczyć, że nie chcielibyśmy spocząć, jako bezosobowa istota, na dnie szuflady z etykietą ,,doktor”. Każdy z nas jest odrębną jednostką i zupełnie naturalna jest chęć zamanifestowania tego faktu.

 

Polecamy sklep medyczny: https://medyczny-rzeszow.pl/

 

Rewolucja na szpitalnej scenie

Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie przynosi obopólne korzyści. Lekarze, dzięki możliwości dopasowania stroju do własnego gustu, czują się bardziej atrakcyjni, a ich gesty są bardziej swobodne. Częściej się uśmiechają i wydają się bardziej sympatyczni, wzbudzając tym samym zaufanie pacjentów, a co za tym idzie – wpływając pozytywnie na ich psychikę, uznawaną przecież za jedną z podstaw ogólnie pojmowanego zdrowia.

Za prekursorów tej znaczącej zmiany można uznać kolorowe bluzy. To na nie, jako pierwsze, wydano pozwolenie. Udowodniły one, że zmiana zaledwie jednego, pozornie niewiele znaczącego elementu w otoczeniu, może znacznie poprawić samopoczucie i zmniejszyć dyskomfort, wywoływany uprzednim otaczaniem się tylko jedną, mało wyrazistą barwą.

Sklep medyczny
Sklep medyczny

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, podczas zakupów?

Ubrania te będziemy nosić w trudnych, szpitalnych warunkach. Pamiętajmy więc, że ich materiał powinien być gruby – absolutnie nie może przepuszczać wszelakich upławów ludzkiego organizmu, szczególnie krwi. Za to przepuszczać powinien powietrze. Tak, by nasza skóra mogła oddychać, zachowując na długo uczucie świeżości, nawet w trakcie tych najdłuższych i najtrudniejszych dyżurów. Warto także zwrócić uwagę na to, by nie zabrakło kieszeni – stanowią one bardzo praktyczny dodatek. Jeśli pracujemy z małymi dziećmi, możemy dać ponieść się fantazji. Wskazane są wtedy wszelkie wzory, przedstawiające misie, ulubione postaci z bajek czy zwierzęta. Maluch, pochłonięty oglądaniem grafiki, nie zauważy nawet, że jest badany. Z pewnością oszczędzi to wiele nerwów, zarówno jego, jak i naszych.

Nie bójmy się zaufać nowym trendom, także w pracy! Jak widać, umiejętna zabawa modą, niesie ze sobą wiele korzyści.

 

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla pracowitych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Współczesne wyzwania – gospodarowanie wodami opadowymi

Dlaczego gospodarowanie wodami odpadowymi jest tak ważne? Zgodnie z prognozami naukowców, …