Opel Calibra

Reklama: Części do motocykli Rybnik

Trzeba przyznać, iż Opel Calibra na początku lat 90 tych był tak naprawdę pierwszym samochodem sportowym, na który mógł sobie pozwolić ktoś z klasy średniej, a tym samym stał się marzeniem wielu Polaków.

Oczywiście to co przykuwało to przede wszystkim sportowa stylizacja, jaka w trakcie jego produkcji a więc na przestrzeni lat 1989-1997 doprowadziła do wielu ciekawych modeli, w tym z napędem na 4 koła czy silnikiem V16. Trudno nie zgodzić się z opinią, iż Opel Calibra na rynkach europejskich zwracał na siebie uwagę, a także sprawiał iż tak wykonane auto sportowe było tym, które spotkało wielu zwolenników. Warto tutaj zauważyć, iż do dnia dzisiejszego Opel Calibra pomimo już bycia zabytkiem, w dalszym ciągu posiada duże zainteresowanie, a ceny za niektóre modele są dosyć wysokie.

Pomimo planów niemieckiego koncernu motoryzacyjnego jakim jest Opel, nie udało się reaktywować jego produkcji zatem można śmiało powiedzieć, że jest to kultowy model o którym pamięć z wielu powodów raczej nie zginie.

Facebook Comments
Załaduj więcej Naszelny
Załaduj więcej Dla niego

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Co zrobić, gdy telewizor wyświetla czarny ekran?

Co zrobić, gdy telewizor wyświetla czarny ekran? Telewizor jest jednym z najważniejszych s…