Poduszka dekoracyjna

Poduszki dekoracyjne to piękne ozdoby domostw i mieszkań. Sprawdzają się również świetnie jako elementy praktyczne, kiedy to potrzebujemy wesprzeć się na miękkim podłożu, usiąść na poduszce, czy podłożyć ją pod stopy bądź kark. Poduszki są przyjemne i mięciutkie, dlatego tak cenimy sobie ich obecność w domach i ogrodach.

Kiedy decydujemy się na wybór poduszek dekoracyjnych, warto zastanowić się nad materiałem, z którego będą one wykonane. Każdy materiał ma bowiem inną fakturę, a to również może wpływać na odbiór wnętrz. Jakie zatem materiały mamy pod ręką?

Poduszka dekoracyjna
Poduszka dekoracyjna

Zarówno naturalne, jak i syntetyczne. Ostatnimi czasy bardzo modny jest len, ponieważ w ten sposób propaguje się zarówno powrót do natury, jak i ekologiczny styl życia. Jeśli w naszym domu jest sporo drewna, właśnie taki akcent jest jak najbardziej wskazany. Drugim rodzajem poduszek, które są ostatni popularne, są poduszki dekoracyjne z futerkiem. Mięciutkie i bardzo przyjemne w dotyku, nie tylko są nowoczesne, ale i bardzo praktyczne. Odpoczynek na takiej poduszce to najlepsze, co można zrobić dla siebie w trakcie krótkiej drzemki. W zależności od poduszki, futerko może znajdować się na jej obrzeżach bądź pokrywać ją całkowicie. Jeśli w naszym wnętrzu znajduje się już dywan typu shaggy, a więc włochaty dywanik, warto pomyśleć właśnie o takich poduszkach.

Kolejnym akcentem, który bardzo zmienia oblicze poduszek, a tym samym i całego wnętrza, są frędzle. Piękne, powracają do łask i cieszą oczy domowników. Takie nietypowe zdobienie dodaje klasy i elegancji, jeśli natomiast wykorzystamy materiały i barwy typowo dziecięce, wtedy taka dekoracja w pokoju naszej pociechy sprawdzi się tym bardziej.

Zaskakujący jest również fakt, że do łask powracają poduszki dekoracyjne pikowane. Często są one przeszywane w taki sposób, by podkreślać dominację koloru we wnętrzu. Nasze pomieszczenia wcale nie muszą więc być nudne. Pamiętajmy jednak, że podczas dokonywania wyboru warto kierować się również wytrzymałością materiału. Musi on być bowiem nie tylko piękny, ale i solidny.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
 • Kwas hialuronowy

  WOLUMETRIA STYLAGE KWASEM HIALURONOWYM

  UZUPEŁNIENIE OBJĘTOŚCI TWARZY, LIFTING ORAZ ODMŁODZENIE RYSÓW TWARZY KWASEM HIALURONOWYM &…
 • Julia Wieniawa

  Julia Wieniawa

  rola nr 4 CELEBRYTKA Nie lubię tego określenia i boli mnie, kiedy czytam, że jestem z Antk…
 • Aparat tlenowy – wskazania lecznicze

  Aparaty tlenowe dostarczają niemalże całkowicie oczyszczony tlen ze wszystkich zanieczyszc…
Załaduj więcej Dla niej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też

Szlachetny materiał – Blaty kuchenne

Blaty wykonane z kamienia to inwestycja na lata. Nie tylko pięknie ozdabiają kuchnię, ale …