Niezależnie od tego, jak duże ma się doświadczenie, to może się zdarzyć, że samochód prywatny, czy też firmowy ulegnie uszkodzenie, które spowoduje to, że nie będzie można nim dalej jechać. Co ważne, to takie uszkodzenia mogą wystąpić zarówno na drodze szybkiego ruchu, jak i na wiejskiej uliczce. Dobrze jest wówczas wezwać pomoc drogową, która profesjonalnie i szybko przeholuje auto do najbliższego mechanika.

 


Mechanika pojazdowa – https://autocentrumlublin.com/


Czy pomoc drogowa jest pojazdem uprzywilejowanym?

Wedle obowiązującego prawa w państwie polskim pomoc drogowa nie jest pojazdem uprzywilejowanym, dlatego też podczas udzielania pomocy innym kierowcom muszą szczególnie uważać, zwłaszcza na drodze szybkiego ruchu. Mimo iż pomoc drogowa ma przeważnie włączone światła ostrzegawcze, to nie sprawia to, iż jest to pojazd, który może jeździć na takich zasadach jak karetka czy policja przy włączonych sygnałach. Dobrze jest jednak też pamiętać, że pomoc drogowa może zatrzymać się na pasie w celu pomocy innym kierowcom.

Należy też pamiętać, że pomoc drogowa udziela pomocy również nocą czy w święta, dlatego też dobrze jest, aby inni kierowcy również uważali na ulicach w trakcie, gdy zauważą, że jest udzielana pomoc. Podczas ściągania samochodu z ulicy są także włączone światła od pomocy drogowej, dzięki czemu inni użytkownicy ruchu drogowego mogą bezpiecznie już wcześniej minąć pas, na którym jest ściągane popsute auto. By wezwać pomoc drogową wystarczy zadzwonić pod numer telefonu, który można znaleźć na Internecie w danej lokalizacji.

 

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla zmotoryzowanych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jakie są zalety używania lampy ściennej?

Co to jest kinkiet? Kinkiety to oprawy oświetleniowe, które można umieścić na ścianie. Mog…