Popularne meble loftowe

Meble loftowe mają w naszym kraju coraz więcej zwolenników. Co ciekawe, charakteryzują się prostą konstrukcją bez zbędnych upiększeń i dodatków. Kolorystyka jest chłodna i surowa. Meble loftowe są wykonywane tak, aby wyglądały na używane. W końcu muszą one pasować do tego stylu. Lofty pochodzą zaś od fabrycznych pomieszczeń, które były aranżowane na lokalizacje mieszkalne. Jakie są popularne meble tego typu? Które egzemplarze najczęściej znajdują się w popularnych loftach?

Jakie wybrać stoły?

Stoły powinny oddawać kwintesencję tego stylu. Muszą być zatem proste w odbiorze, posiadać geometryczne wzory i nie mieć niepotrzebnych dodatków. Nie brakuje osób, które decydują się na elementy wykonane z połączenia metalu, szkła czy drewna (ono zaś jest celowo postarzane, aby nie było wątpliwości, że mebel nie będzie wyglądał na nieużywany). Warto zwrócić uwagę na fakt, że kolorystyka powinna być chłodna – taka najlepiej pasuje do stylu loftowego. Meble do tej kategorii są również funkcjonalne i bardzo praktyczne w codziennym użytkowaniu. Powinny być zatem odpowiednio duże, aby cała rodzina bez problemu mogła usiąść – na przykład do niedzielnego obiadu.

Meble loftowe
Meble loftowe

Szafki loftowe

Szafki w pomieszczeniach pracowniczych są często wykonane z metalu. Nie inaczej powinno być w domach, mieszkaniach aranżowanych na styl loftowy. Wybierając produkty tego typu trzeba zatem uwzględnić ten aspekt. Na szczęście w sklepach stacjonarnych oraz internetowych nie brakuje takiego asortymentu. Tutaj także trzeba postawić na elementy, które są proste w konstrukcji i nie mają niepotrzebnych dodatków. Oczywiście, elementy tego typu są również praktyczne. Potrafią bowiem pomieścić różne drobiazgi i akcesoria. Alternatywą dla elementów wykonanych z metalu są szafki drewniane. Powinny być one jednak zrealizowane przy użyciu drewna recyklingowego.

Krzesła loftowe

Nie można zapomnieć również o elementach tego typu. Krzesła loftowe – znajdujące się przy jednym stole – mogą być nawet wykonane z różnych materiałów. Nie trzeba zatem kupować od razu kompletu z jednego surowca. Nawet lepiej będzie, jeśli zdecydujecie się na takie rozwiązanie. Pewnego rodzaju przypadkowość lepiej pasuje do takiej aranżacji.

Sklep z meblami loftowymi:  https://mebloscenka.pl/meble-industrialne-skandynawskie-loftowe

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
  • Polacy na emigracji

    Wyraz migracja pochodzi od łacińskiego słowa „migratio” i oznacza wędrówkę, wędrowanie. Ni…
  • Coraz większa ilość mieszkań deweloperskich

    Patrząc na rozwój branży budowlanej, trudno nie odnieść wrażenia, że obecnie najszybciej r…
  • Poduszka ortopedyczna

    Poduszka ortopedyczna Coraz więcej Polaków chętnie kupuje takie właśnie akcesoria medyczne…
Załaduj więcej Dla niej

Dodaj komentarz

Sprawdź też

lewarek Żaba

Jaki podnośnik typu żaba wybrać? Trudny wybór. Rynek nie od dzisiaj nas zalewa ofertami pu…