Każdy z Nas ma w życiu problemy, mniejsze czy większe w każdym przypadku potrzebna jest rozmowa z drugim człowiekiem. Kiedy wystarczy pomoc rodziny, przyjaciela a w jakim przypadku należy zgłosić się do psychologa?

RODZAJE PROBLEMÓW I UCZUCIOWOŚĆ CZŁOWIEKA

Ludzie mają rożną psychikę, jedni są silniejsi inni słabsi, dlatego w mierzeniu skali problemow należy wziąć pod uwagę jaki rodzaj psychiki ma dany organizm.

Wiadomym jest że człowiek z większą wrażliwością bardziej przejmie się drobnymi problemami natomiast ten który „twardo stąpa po ziemi” lepiej sobie poradzi, podejdzie do tematu racjonalnie i postara się go rozwiązać. Ważne jest także nie bagatelizowanie kłopotu drugiej osoby, który dla Nas wydaje się błahy. Pamiętajmy, najważniejsza jest rozmowa.

DLA KOGO PSYCHOLOG?

Pomoc psychologa jest dla każdego, z małym czy dużym zmartwieniem warto porozmawiać z trzecią osobą która nie będzie Cię oceniać i racjonalnie podejdzie do sprawy. Specjalista pomoże nam ocenić wielkość problemu, okaże wsparcie i  wskaże dalsze kroki lub wybierze etap leczenia jeśli nasza psychika będzie tego wymagała.

Duża większość społeczeństwa uważa, że rozmowa  z psychologiem to powód do wstydu i boi się się iść do lekarza aby nie zostać wyśmianym, lecz w takim postępowaniu nie ma nic złego a tym bardziej zabawnego. Jest to jeden z najlepszym sposobów na poradzenie sobie z Naszym zmartwieniem.

      Z JAKIMI PROBLEMAMI DO PSYCHOLOGA?

Do specjalisty można zgłosić się z wszelkimi problemami typu depresja, uzależnienia, mobbing ale także dolegliwościami mniejszego kalibru takimi jak nerwowość, bezsenność,problemy w pracy, szkole. Gdy lekarz uzna że problem jest poważniejszy może nas skierować do innego biegłego lub przepisać leki.

JAK ZNALEŹĆ DOBREGO PSYCHOLOGA?

Najlepszym sposobem jest poszukanie w internecie, najlepiej w większym mieście niedaleko, wtedy wybór będzie większy. Wystarczy wpisać w Google frazę np „Psycholog Gorzów” i poczytać opnie na temat lekarzy którzy się pojawią, wybrać najlepszego dla Nas i umówić się na wizytę.

Z każdego problemu jest wyjście! 

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla aktywnych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Fotografia ślubna

Czy fotografia ślubna to łatwa dziedzina? Podobieństwo fotografii ślubnej do fotografii re…