Każdy z Nas ma w życiu problemy, mniejsze czy większe w każdym przypadku potrzebna jest rozmowa z drugim człowiekiem. Kiedy wystarczy pomoc rodziny, przyjaciela a w jakim przypadku należy zgłosić się do psychologa?

RODZAJE PROBLEMÓW I UCZUCIOWOŚĆ CZŁOWIEKA

Ludzie mają rożną psychikę, jedni są silniejsi inni słabsi, dlatego w mierzeniu skali problemow należy wziąć pod uwagę jaki rodzaj psychiki ma dany organizm.

Wiadomym jest że człowiek z większą wrażliwością bardziej przejmie się drobnymi problemami natomiast ten który „twardo stąpa po ziemi” lepiej sobie poradzi, podejdzie do tematu racjonalnie i postara się go rozwiązać. Ważne jest także nie bagatelizowanie kłopotu drugiej osoby, który dla Nas wydaje się błahy. Pamiętajmy, najważniejsza jest rozmowa.

DLA KOGO PSYCHOLOG?

Pomoc psychologa jest dla każdego, z małym czy dużym zmartwieniem warto porozmawiać z trzecią osobą która nie będzie Cię oceniać i racjonalnie podejdzie do sprawy. Specjalista pomoże nam ocenić wielkość problemu, okaże wsparcie i  wskaże dalsze kroki lub wybierze etap leczenia jeśli nasza psychika będzie tego wymagała.

Duża większość społeczeństwa uważa, że rozmowa  z psychologiem to powód do wstydu i boi się się iść do lekarza aby nie zostać wyśmianym, lecz w takim postępowaniu nie ma nic złego a tym bardziej zabawnego. Jest to jeden z najlepszym sposobów na poradzenie sobie z Naszym zmartwieniem.

      Z JAKIMI PROBLEMAMI DO PSYCHOLOGA?

Do specjalisty można zgłosić się z wszelkimi problemami typu depresja, uzależnienia, mobbing ale także dolegliwościami mniejszego kalibru takimi jak nerwowość, bezsenność,problemy w pracy, szkole. Gdy lekarz uzna że problem jest poważniejszy może nas skierować do innego biegłego lub przepisać leki.

JAK ZNALEŹĆ DOBREGO PSYCHOLOGA?

Najlepszym sposobem jest poszukanie w internecie, najlepiej w większym mieście niedaleko, wtedy wybór będzie większy. Wystarczy wpisać w Google frazę np „Psycholog Gorzów” i poczytać opnie na temat lekarzy którzy się pojawią, wybrać najlepszego dla Nas i umówić się na wizytę.

Z każdego problemu jest wyjście! 

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla aktywnych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Buty – podstawa dobrej postawy Plik Edycja Wstaw Widok Format Narzędzia

Niezwykle istotnym elementem stroju są dobre, wygodne buty. Stanowią podstawę garderoby ka…