Jeśli szukasz tanich laptopów do użytku osobistego lub służbowego, masz wybór między nowymi, używanymi i odnowionymi. W dzisiejszych czasach słowa „tani” i „nowy” często nie mają ze sobą wiele wspólnego. W rzeczywistości każdy nowy laptop, który warto kupić, niestety kosztuje ponad 3500 zł. Zamiast tego możesz wybrać używanego laptopa np. model Inspiron 5570. Ale zwykle wiąże się to z ryzykiem wyeksploatowania tych sprzętów. Są jeszcze komputery, które są w pełni odnowionymi wysokiej klasy urządzeniami. Jakościowo nie różnią się od tych ze sklepowych półek, lecz ich cena jest znacznie niższa. Tak więc warto sobie odpowiedzieć na pytanie “czy warto?”.

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem firmy potrzebującym nowych laptopów dla swojego zespołu, szkołą, która chce wyposażyć jedną ze swoich sal, czy osobą, która po prostu nie chce płacić tysięcy złotych, aby cieszyć się szybkością i wszechstronnością swojego sprzętu. W każdym z tych wypadków warto zainteresować się urządzeniami refabrykowanymi.

Zakup zwykłego używanego sprzętu wiąże się z ryzykiem. Może mieć 5 – 6 lat i być wyposażony w różnego rodzaju oprogramowanie szpiegujące, które szybko wykradnie Twoje dane osobowe i wyśle ​​je gdzieś do osoby trzeciej. Przecież osoba sprzedająca używany laptopa mogła sama zainstalować program szpiegujący.

Niektóre laptopy refabrykowane nigdy nie były używane. Pozostały niesprzedane na półkach sklepowych, a następnie musiały zostać przeniesione, aby zrobić miejsce dla nowych modeli. Inne odnowione tanie laptopy były używane tylko okresowo przez kierownictwo do tworzenia prezentacji Powerpoint lub do przeprowadzania badań. Maszyny te mają zwykle zaledwie rok lub dwa.

W rzeczywistości szybkość i możliwości wielu odnowionych urządzeń są praktycznie nie do odróżnienia od zupełnie nowych sprzętów. Tak więc możesz płacić normalną cenę w sklepie za laptopa, który straci na wartości zaraz po wyjściu z pudełka lub zaoszczędzić trochę pieniędzy kupując sprzęt refabrykowany.

Facebook Comments
Załaduj więcej Naszelny
Załaduj więcej Dla pracowitych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Koszty zabiegu wolumetrii twarzy: czy warto inwestować?

Współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele metod odmładzania twarzy, które pozwalają na…