Instrukcji warunkowej switch możemy używać jedynie do sprawdzenia, czy zmienna lub wartość zwrócona w postaci zmiennej jest równa danej wartości. Nie można natomiast sprawdzić, czy jest ona większa lub mniejsza ani wykonywać żadnych instrukcji. Dlatego też ta funkcja jest przydatna tylko przy prostych porównaniach.

Natomiast wewnątrz instrukcji if możemy używać warunku sprawdzenia, czy zmienne, elementy tablicy czy też stałe mają odpowiednią wartość. Czy są od niej mniejsze, większe czy nie mają tego samego typu. Można nawet bezpośrednio pobrać wartość zwróconą przez funkcję, a następnie porównać.

Brak wykonania akcji w instrukcji warunkowej

Podczas gdy żaden z warunków nie zostanie spełniony, a w instrukcji If zabraknie klauzuli else, wówczas żaden z fragmentów jej kodu nie zostanie wykonany. PHP przejdzie przez nią tak, jakby w ogóle się nie znajdowała w programie, jeżeli chcemy, aby każda instrukcja zwracała jakąś wartość, pamiętajmy o komendzie else. Zostanie ona spełniona, kiedy żaden z warunków zadeklarowanych nie będzie prawdziwy* czyli nie zwróci wartości TRUE.

 

Facebook Comments
 • Czym cechują się gładzie?

  Szukasz stosownych produktów, dzięki którym będziesz mógł wygładzić ściany na przykład w T…
 • import aut

  import samochodów ze Stanów Zjednoczonych

  Istnieje wiele problemów, które można napotkać przy imporcie samochodów ze Stanów Zjednocz…
 • Poznaj kwasy

  Kwasy to bardzo znane substancje, warto dowiedzieć się więcej na stronie https://chem-skle…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla pracowitych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czym cechują się gładzie?

Szukasz stosownych produktów, dzięki którym będziesz mógł wygładzić ściany na przykład w T…