Skurcze nóg w nocy coraz częstszym objawem

Badania pokazują, że nie brakuje Polaków, którzy mają nocne skurcze mięśni. Nie da się ukryć, że wpływa to negatywnie na jakość snu. Niektóre skurcze są bowiem tak silne, że potrafią wybudzić konkretną osobę. Pacjenci nie tylko odczuwają zatem dyskomfort. Poza tym nie mogą potem szybko zasnąć, co przekłada się na zmęczenie następnego dnia… Czym charakteryzują się takie nocne skurcze? Dlaczego warto stosować odpowiednie preparaty z magnezem?

Gdzie jest odczuwany ból?

Macie kłopot z taką dolegliwością? Od jakiegoś czasu nękają Was nocne skurcze mięśni? Warto zwrócić uwagę na fakt, że pacjenci określają to jako ból dotyczący całej nogi, który może promieniować. Chodzi zatem nie tylko o łydki. Jak długo trwa taki dyskomfort? Wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Czasami nocne skurcze ustępują już po kilkunastu, kilkudziesięciu sekundach. Niektóre trwają nawet kilka minut. Pacjenci zaznaczają, że po tym okresie potrzebują jeszcze kilku chwil, aby całkowicie dojść do siebie. Nic więc dziwnego, że takie skurcze – występujące w nocy – bardzo negatywnie wpływają na przebieg snu. Sporo osób – co jest oczywiste – zastanawia się, jak sobie z tym poradzić. Na szczęście są skuteczne alternatywy.

Dlaczego warto stosować odpowiednie preparaty?

Nie brakuje osób decydujących się na specjalistyczne preparaty, które pozwalają poradzić sobie z tym problemem. Pamiętajcie, aby ich głównym składnikiem był magnez. Dlaczego jest to tak istotne? Nie dzieje się to bez przyczyny. Pamiętajcie, że magnez pomaga w aspekcie prawidłowego funkcjonowania naszych mięśni oraz całego układu nerwowego. Wpływa również pozytywnie na utrzymanie równowagi elektrolitowej. Oczywiście, warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, aby doradził najlepsze preparaty. Pamiętajcie też, aby nie przekraczać rekomendowanych przez producenta dawek. Wszystko dlatego, że taka postawa może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego i spowodować rozmaite skutki uboczne. Jeśli jednak będziecie odpowiednio stosować preparaty z magnezem, to poradzicie sobie z nocnymi skurczami – gra jest zatem warta świeczki.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla aktywnych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Wypożyczanie sprzętu budowlanego dla małych przedsiębiorstw: jak to może przyczynić się do wzrostu Twojego biznesu.

W obliczu dynamicznego rynku budowlanego, małe przedsiębiorstwa stoją przed wieloma wyzwan…