Ten, kto wyprowadził się z domu rodzinnego i wie, co oznacza samodzielność rozumie tęsknotę za obiadem pachnącym w całym domu lub znaczenie i skojarzenia związane z wołaniem:” obiad gotowy”. Choć w tych czasach ten element rzeczywistości był słabo doceniany lub wręcz traktowany jako jedna z oczywistości, dziś stanowi marzenie i ewentualny rytuał powtarzany być może raz w miesiącu lub rzadziej. To, co zostaje w pamięci stanowi jednak wartość trwałą i niezapomnianą. Kto jednak powiedział, że wspomnienie nie ma prawa odżyć?

W zależności od regionu Polski obiad domowy jest kojarzony inaczej. Dla jednych będzie to tradycyjny rosół podawany z drobnym makaronem, z charakterystycznymi oczkami pływającymi po jego powierzchni. Udekorowany drobno posiekaną natką pietruszki. Całość pachnie obezwładniająco i leczy każdy gorszy humor i drobne przeziębienie.  Obiad, który jedliśmy w domu to także klasyczna pomidorowa. Gęsta, pyszna i czerwona. Z odczuwalnym smakiem pomidora. Z ryżem lub makaronem, jak kto lubi. Po pierwszym daniu zawsze następuje drugie, w którym nie może zabraknąć polskich ziemniaczków z bukietem surówek i kawałkiem mięska. Soczysty i chrupiący schab w panierce? Dewolaj z wypływającym masełkiem i wspaniałym smakiem kurczaka? Do wyboru do koloru. W prawdziwym polskim domu znajdzie się również miejsce i czas na deser przy wspólnym stole. Kiedy żołądki przepełnione są już daniami obiadowymi, serwuje się słodką przekąskę, przy której można spędzić wspólnie chwilę, rozmawiając, śmiejąc się- będąc razem. W roli deseru występuje niezastąpiona szarlotka ze świeżych jabłek lub serniczek.

Gdzie odzyskać smaki dzieciństwa?

Jeśli do domu daleko, a samodzielnie trudno odtworzyć niezapomniane smaki i aromaty z czasów młodości, to nic straconego. Obiady domowe Wrocław serwowane w restauracji doskonale oddają domowy klimat i zabierają w podróż do smaków dzieciństwa, serwując to,co najlepsze i najbardziej kojarzy się z tym szczególnym czasem. Warto tu jeść, by przenieść się w rodzinne strony i poczuć coś więcej niż smak posiłku.

 

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
  • Jak wybrać pufę do salonu

    Dysponując nowocześnie urządzonym salonem bardzo często zastanawiamy się nad tym jak do ta…
  • Kurs języka angielskiego Wrocław

    Masz problem ze znalezieniem odpowiedniej szkoły języka angielskiego we Wrocławiu? Chcesz …
  • a może właśnie apteka?

    „Bliska Apteka” to dynamicznie rozwijająca się sieć aptek oparta na filarze 34…
Załaduj więcej Dla pracowitych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak wybrać pufę do salonu

Dysponując nowocześnie urządzonym salonem bardzo często zastanawiamy się nad tym jak do ta…