Ten, kto wyprowadził się z domu rodzinnego i wie, co oznacza samodzielność rozumie tęsknotę za obiadem pachnącym w całym domu lub znaczenie i skojarzenia związane z wołaniem:” obiad gotowy”. Choć w tych czasach ten element rzeczywistości był słabo doceniany lub wręcz traktowany jako jedna z oczywistości, dziś stanowi marzenie i ewentualny rytuał powtarzany być może raz w miesiącu lub rzadziej. To, co zostaje w pamięci stanowi jednak wartość trwałą i niezapomnianą. Kto jednak powiedział, że wspomnienie nie ma prawa odżyć?

W zależności od regionu Polski obiad domowy jest kojarzony inaczej. Dla jednych będzie to tradycyjny rosół podawany z drobnym makaronem, z charakterystycznymi oczkami pływającymi po jego powierzchni. Udekorowany drobno posiekaną natką pietruszki. Całość pachnie obezwładniająco i leczy każdy gorszy humor i drobne przeziębienie.  Obiad, który jedliśmy w domu to także klasyczna pomidorowa. Gęsta, pyszna i czerwona. Z odczuwalnym smakiem pomidora. Z ryżem lub makaronem, jak kto lubi. Po pierwszym daniu zawsze następuje drugie, w którym nie może zabraknąć polskich ziemniaczków z bukietem surówek i kawałkiem mięska. Soczysty i chrupiący schab w panierce? Dewolaj z wypływającym masełkiem i wspaniałym smakiem kurczaka? Do wyboru do koloru. W prawdziwym polskim domu znajdzie się również miejsce i czas na deser przy wspólnym stole. Kiedy żołądki przepełnione są już daniami obiadowymi, serwuje się słodką przekąskę, przy której można spędzić wspólnie chwilę, rozmawiając, śmiejąc się- będąc razem. W roli deseru występuje niezastąpiona szarlotka ze świeżych jabłek lub serniczek.

Gdzie odzyskać smaki dzieciństwa?

Jeśli do domu daleko, a samodzielnie trudno odtworzyć niezapomniane smaki i aromaty z czasów młodości, to nic straconego. Obiady domowe Wrocław serwowane w restauracji doskonale oddają domowy klimat i zabierają w podróż do smaków dzieciństwa, serwując to,co najlepsze i najbardziej kojarzy się z tym szczególnym czasem. Warto tu jeść, by przenieść się w rodzinne strony i poczuć coś więcej niż smak posiłku.

 

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla pracowitych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Buty – podstawa dobrej postawy Plik Edycja Wstaw Widok Format Narzędzia

Niezwykle istotnym elementem stroju są dobre, wygodne buty. Stanowią podstawę garderoby ka…