Spojrzenie zza krat

Wąski kanał ściekowy

Poszukiwania Moniki rozpoczęto rankiem, 6 kwietnia, natychmiast po meldunku złożonym przez Billa w hotelowej recepcji i po zawiadomieniu policji. Przed południem mężczyzna zatelefonował do jej sióstr do Los Angeles. Spotkał się z niedowierzaniem i podejrzliwością.

– Monika, moja siostra, miałaby tak po prostu zniknąć? -dziwiła się Helen. – Tak sobie wyszła do sklepu i pozostawiła dzieci na całą noc? To wykluczone! To niemożliwe! Ona nie mogła zaginąć! Monika nie jest z tych osób, które by się gdzieś zagubiły czy pobłądziły. Ona zawsze wie, co się wokół niej dzieje. Nigdy sobie nie pozwała na niefrasobliwość czy nonszalancję, a zwłaszcza wtedy, gdy ma przy sobie dzieci. I to za granicą!

Helen i Aldona przyleciały do Cancun już wczesnym wieczorem i natychmiast przystąpiły do przeszukiwania hotelowych obiektów na własną rękę. Moniki szukał nadal Bill, szukały służby hotelowe i policjanci z psami.

Rankiem 7 kwietnia na zwłoki Moniki natrafił jeden z pracowników hotelu. Znajdowały się kilkadziesiąt metrów od pokoju hotelowego, wciśnięte w wąski kanał ściekowy z metalową klapą, zlewającą się z powierzchnią idealnie utrzymanych trawników.

W tym momencie Bill wypełniał obowiązki ojca, pilnującego w hotelowej restauracji, by dzieci zjadły śniadanie. Do stolika podeszli funkcjonariusze.

– Spodziewałem się wszystkiego, ale nie byłem przygotowany na pojawienie się grupy policjantów z taką wiadomością – wspominał później. – Kazali nam pójść do pokoju, gdzie po upewnieniu się, że dzieci tego nie słyszą, powiadomili mnie o znalezieniu ciała Moniki. Nie od razu dotarło do mnie, o czym mówili. W końcu doszła do mnie ta straszna prawda. Ciało Moniki, mojej żony, wciśnięte w wąski kanał ściekowy… To było akurat w dniu jej 42 urodzin!

Ciąg dalszy artykułu: Spojrzenie zza krat: https://weselnykamerzysta.pl/tag/spojrzenie-zza-krat/

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla aktywnych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak wybrać pufę do salonu

Dysponując nowocześnie urządzonym salonem bardzo często zastanawiamy się nad tym jak do ta…