Środki chemiczne są obecne wszędzie. Stosowane są w szerokim zakresie w każdym sektorze gospodarki, w hutnictwie, farmaceutyce, kosmetyce, rolnictwie i sadownictwie, przy produkcji tkanin, szkła i tworzyw sztucznych. Wykorzystuje się je w syntezach nowych produktów lub do modyfikacji już istniejących. Stanowią regulatory pH oraz składniki maści czy smarów służących do zabezpieczenia urządzeń przemysłowych. Sprawdzone, doświadczone firmy dostarczające surowce chemiczne do klienta, takie jak https://www.centro-chem.pl/pl, posiadają przystosowane do ich składowania hale magazynowe spełniające wszelki wymogi bezpieczeństwa i standardy jakości.

Przemysł spożywczy

Branża spożywcza stanowi dział gospodarki, który odpowiada za wytwarzania półproduktów oraz produktów przeznaczonych do konsumpcji. Przemysł spożywczy jest bardzo rozwinięty, obejmuje wiele gałęzi, między innymi: przetwórstwo mięsne i rybne, piekarnie, mleczarnie, przetwórstwo warzywniczo-owocowe czy młyny. W związku z tym zapotrzebowanie na surowce jest ogromne i obejmuje różne grupy chemiczne. Niezbędne są cytryniany, azotany, fosforany, gliceryna w różnych stężeniach, glicyna, glukoza, jod, kwasy organiczne i nieorganiczne, lecytyna czy maślan. Oczywiście wszystkie substancje musi charakteryzować najwyższa jakość, ponieważ w grę wchodzą nie tylko doznania smakowe, ale również bezpieczeństwo konsumentów.

Konserwanty w żywności

Środki konserwujące stosowane są w celu spowolnienia lub całkowitego zahamowania procesów, które powodują psucie żywności. Ich zadaniem jest więc przedłużenie przydatności do spożycia. Bardzo popularnym konserwantem jest kwas benzoesowy, a w przypadku win dwutlenek siarki. Funkcję konserwantu pełni również chlorek potasu, który w przyrodzie występuje w postaci minerału – sylwinu. Co ciekawe, jest powszechnie stosowany również w rolnictwie jako nawóz. Lista konserwantów spożywczych jest znacznie dłuższa, ale wszystkie mają to samo zadanie: wydłużyć okres zdatności do bezpiecznego spożycia danego produktu.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
  • Jak wybrać pufę do salonu

    Dysponując nowocześnie urządzonym salonem bardzo często zastanawiamy się nad tym jak do ta…
  • Czarne tatuaże

    Ostatnio pojawiło się wiele doniesień medialnych na temat czarnych tatuaży i ich widoczneg…
  • Księgowy jest profesjonalistą

    Solidność księgowego jest oczekiwana Samodzielny księgowy ma bardzo szerokie spektrum dzia…
Załaduj więcej Dla pracowitych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Pellet czy ekogroszek? Co będzie dla Ciebie lepsze?

Każdy z nas chciałby płacić jak najmniej za jak najlepszej jakości paliwo. Dodatkowym kryt…