O tanią franczyzę znacznie łatwiej jednak w branżach usługowych, niż w handlu. Choćby dlatego, że kwotę inwestycji w systemach handlowych znacznie podwyższa koszt zatowarowania. W sklepach odzieżowych sięga on ok. 1 tys. zł na m2 powierzchni sprzedażowej. W przypadku sieci usługowych wysokość wkładu początkowego zależy głównie od cen narzędzi pracy oraz kosztu licencji franczyzowej. Niektórzy dawcy licencji uzależniają go również od obszaru wyłączności terytorialnej, jaki chce uzyskać franczyzobiorca. Tak jest na przykład w sieci piłkarskich szkółek dla dzieci Socatots. Za otwarcie własnej szkółki Socatots w mieście wielkości 100 tys. mieszkańców zapłacimy 20 tys. zł, a w kwotę jest już wliczony sprzęt, szkolenia oraz rezerwa finansowa na pierwsze miesiące działalności. Dla większych miast koszty sięgają nawet 100 tys. zł.

– Moja inwestycja we własny biznes pod szyldem Socatots w Trójmieście zamknęła się w kwocie 40 tys. zł, ponieważ byłam jedną z pierwszych partnerek sieci w Polsce – mówi Karolina Kulesza, franczyzobiorczyni Socatots. – Dzisiaj mogę pochwalić się placówkami w Gdańsku, Gdyni, Rumii i Sopocie, z których korzysta łącznie 300 dzieci.

Przygoda Karoliny Kuleszy z biznesem rozpoczęła się półtora roku temu, kiedy to stanęła przed wyborem, czy z urlopu macierzyńskiego wrócić na etat i zarabiać 1,5 tys. zł na rękę, czy poszukać sposobu na zarabianie większych pieniędzy.

– Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego, skończyłam turystykę i rekreację. Wcześniej pracowałam jako kierownik recepcji w fitness klubie, a później przez cztery lata wychowywałam dwójkę swoich dzieci. Pewnego dnia trafiłam na ofertę Socatots. Połączenie ruchu, zabawy z dziećmi i elastycznych godzin pracy wydało mi się idealne – mówi Kulesza.

Część pieniędzy na start wyłożył mąż, również przedsiębiorca, a jego żona ustaliła z dawcą licencji, że rozłoży płatności w czasie. Poszukiwanie klientów rozpoczęła na placach zabaw, gdzie bywała z własnymi pociechami.

Spis treści:

Część – 1 https://weselnykamerzysta.pl/tani-biznes-sposobem-na-zycie-cz-1/
Część – 2 https://weselnykamerzysta.pl/tani-biznes-sposobem-na-zycie-cz-2/
Część – 3 https://weselnykamerzysta.pl/tani-biznes-sposobem-na-zycie-cz-3/
Część – 4 https://weselnykamerzysta.pl/tani-biznes-sposobem-na-zycie-cz-4/
Część – 5 https://weselnykamerzysta.pl/tani-biznes-sposobem-na-zycie-cz-5/
Część – 6 https://weselnykamerzysta.pl/tani-biznes-sposobem-na-zycie-cz-6/

Facebook Comments
 • Zarobki na jaki może liczyć hydraulik

  Hydraulik, który dobrze wykonuje swoją pracę i stara się funkcjonować na wysokim poziomie …
 • W co wyposażyć samochód terenowy?

  Aby auto terenowe spełniało swoje zadanie i mogło dowieźć nas w każde miejsce, powinno być…
 • Julia Wieniawa

  Julia Wieniawa

  rola nr 4 CELEBRYTKA Nie lubię tego określenia i boli mnie, kiedy czytam, że jestem z Antk…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla pracowitych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Zarobki na jaki może liczyć hydraulik

Hydraulik, który dobrze wykonuje swoją pracę i stara się funkcjonować na wysokim poziomie …