O tanią franczyzę znacznie łatwiej jednak w branżach usługowych, niż w handlu. Choćby dlatego, że kwotę inwestycji w systemach handlowych znacznie podwyższa koszt zatowarowania. W sklepach odzieżowych sięga on ok. 1 tys. zł na m2 powierzchni sprzedażowej. W przypadku sieci usługowych wysokość wkładu początkowego zależy głównie od cen narzędzi pracy oraz kosztu licencji franczyzowej. Niektórzy dawcy licencji uzależniają go również od obszaru wyłączności terytorialnej, jaki chce uzyskać franczyzobiorca. Tak jest na przykład w sieci piłkarskich szkółek dla dzieci Socatots. Za otwarcie własnej szkółki Socatots w mieście wielkości 100 tys. mieszkańców zapłacimy 20 tys. zł, a w kwotę jest już wliczony sprzęt, szkolenia oraz rezerwa finansowa na pierwsze miesiące działalności. Dla większych miast koszty sięgają nawet 100 tys. zł.

– Moja inwestycja we własny biznes pod szyldem Socatots w Trójmieście zamknęła się w kwocie 40 tys. zł, ponieważ byłam jedną z pierwszych partnerek sieci w Polsce – mówi Karolina Kulesza, franczyzobiorczyni Socatots. – Dzisiaj mogę pochwalić się placówkami w Gdańsku, Gdyni, Rumii i Sopocie, z których korzysta łącznie 300 dzieci.

Przygoda Karoliny Kuleszy z biznesem rozpoczęła się półtora roku temu, kiedy to stanęła przed wyborem, czy z urlopu macierzyńskiego wrócić na etat i zarabiać 1,5 tys. zł na rękę, czy poszukać sposobu na zarabianie większych pieniędzy.

– Jestem absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego, skończyłam turystykę i rekreację. Wcześniej pracowałam jako kierownik recepcji w fitness klubie, a później przez cztery lata wychowywałam dwójkę swoich dzieci. Pewnego dnia trafiłam na ofertę Socatots. Połączenie ruchu, zabawy z dziećmi i elastycznych godzin pracy wydało mi się idealne – mówi Kulesza.

Część pieniędzy na start wyłożył mąż, również przedsiębiorca, a jego żona ustaliła z dawcą licencji, że rozłoży płatności w czasie. Poszukiwanie klientów rozpoczęła na placach zabaw, gdzie bywała z własnymi pociechami.

Spis treści:

Część – 1 https://weselnykamerzysta.pl/tani-biznes-sposobem-na-zycie-cz-1/
Część – 2 https://weselnykamerzysta.pl/tani-biznes-sposobem-na-zycie-cz-2/
Część – 3 https://weselnykamerzysta.pl/tani-biznes-sposobem-na-zycie-cz-3/
Część – 4 https://weselnykamerzysta.pl/tani-biznes-sposobem-na-zycie-cz-4/
Część – 5 https://weselnykamerzysta.pl/tani-biznes-sposobem-na-zycie-cz-5/
Część – 6 https://weselnykamerzysta.pl/tani-biznes-sposobem-na-zycie-cz-6/

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla pracowitych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute dla rodzin: Jak zaplanować rodzinne wakacje w ostatniej chwili

Planowanie rodzinnych wakacji w ostatniej chwili może być wyzwaniem, ale jednocześnie eksc…