Niedrogie franczyzy można też znaleźć w segmencie pizzerii. Tu prym wiedzie koncept Biesiadowo. Od kiedy pojawił się na rynku w 2009 roku, zyskał już ponad 60 lokalizacji w całej Polsce. Jak przyznaje Wojciech Goduński, właściciel i twórca sieci, sekret popularności jego franczyzy tkwi właśnie w niskich barierach wejścia do biznesu. Własną pizzerię spod znaku Biesiadowa na powierzchni ok. 70 m2 można otworzyć inwestując już 42 tys. zł. Dla porównania, żeby otworzyć lokal Tele pizzy potrzeba przynajmniej 120 tys. zł, a uruchomienie własnej Pizzy Dominium we franczyzie to koszt rzędu 200-400 tys. zł.

– Nie jesteśmy pazerni. Kwota podawana przez nas zawiera wszystkie koszty inwestycji, tzn. projekt technologiczny lokalu, remont, materiały budowlane, wystrój lokalu, pełne wyposażenie łącznie z zastawą stołową oraz ulotkami na start. Na otwarciu nie zarabiamy ani grosza, nie pobieramy też opłaty licencyjnej. Inne sieci starają się zarabiać duże pieniądze już podczas

otwierania lokalu, bo zaczyna powoli brakować im odpowiednich lokalizacji na nowe punkty. Szukają więc innych sposobów na zwiększenie przychodów – mówi Wojciech Goduński.

Swoim partnerom oferuje też koncept Crazy Piramid Pizza, czyli sprzedaż pizzy – rożka w niewielkiej placówce o powierzchni 10 m2. Na rozruch takiego lokalu wydamy 5 tys. zł. Ci, którym ta kwota wciąż wydaje się zbyt wysoka, mogą za 700 zł kupić maszynę do produkcji pizzy rożka i wstawić ją do istniejącego już lokalu gastronomicznego.

– W przypadku Biesiadowa opłata franczyzowa wynosi 1 tys. zł miesięcznie, a Crazy Piramid Pizza 300 zł – mówi Goduński.

Piekarnia w WERSJI MINI

Kamil Dziewiątkowski – franczyzobiorca Fornetti z Białegostoku

W koncepcie franczyzowym Fornetti najbardziej zainteresowało mnie, że mini piekarnię można otworzyć już na niewielkiej powierzchni, rzędu kilkunastu metrów kwadratowych. Punkt, który od połowy 2010 roku prowadzimy z żoną, przynosi nam kilka tysięcy złotych dochodu miesięcznie.

Spis treści:

Część – 1 https://weselnykamerzysta.pl/tani-biznes-sposobem-na-zycie-cz-1/
Część – 2 https://weselnykamerzysta.pl/tani-biznes-sposobem-na-zycie-cz-2/
Część – 3 https://weselnykamerzysta.pl/tani-biznes-sposobem-na-zycie-cz-3/
Część – 4 https://weselnykamerzysta.pl/tani-biznes-sposobem-na-zycie-cz-4/
Część – 5 https://weselnykamerzysta.pl/tani-biznes-sposobem-na-zycie-cz-5/
Część – 6 https://weselnykamerzysta.pl/tani-biznes-sposobem-na-zycie-cz-6/

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla pracowitych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute dla rodzin: Jak zaplanować rodzinne wakacje w ostatniej chwili

Planowanie rodzinnych wakacji w ostatniej chwili może być wyzwaniem, ale jednocześnie eksc…