Aby auto terenowe spełniało swoje zadanie i mogło dowieźć nas w każde miejsce, powinno być odpowiednio wyposażone. Dzięki stosowanym komponentom unikniemy uszkodzeń związanych z jazdą w trudnym terenie. Przewieziemy też potrzebne bagaże, oraz będziemy mogli uratować się samodzielnie z opresji takiej, jak zakopanie w błocie.

Przed pierwszym wyjazdem w teren powinniśmy sprawdzić czy pojazd posiada odpowiednio zabezpieczone swoje kluczowe komponenty. Przyda się nam chociażby osłona silnika, dzięki której ewentualne uderzenie spodem w kamienie albo pień po ściętym drzewie nie spowoduje zniszczenia miski olejowej. To mogłoby doprowadzić do wycieku oleju, utraty smarowania i uszkodzenia motoru. Podobne osłony powinny być umieszczone również w innych wrażliwych miejscach. Osłona zbiornika i chłodnicy to niemalże obowiązkowe wyposażenie na każdy wypad w trudny teren. Przebicie chłodnicy albo baku z paliwem byłoby jedną z najgorszych rzeczy, które mogą przydarzyć się na odludziu.

Niejednokrotnie jeżdżąc po błotnistych, leśnych drogach możemy utknąć. Nawet napęd na cztery koła oraz szerokie terenowe opony mogą nie wystarczyć, by poradzić sobie z wyjechaniem. Dlatego przyda się solidna płyta pod wyciągarkę i oczywiście sama wyciągarka. Za jej pomocą możemy zahaczyć auto o pobliskie drzewo i pomóc buksującym kołom wyprowadzić pojazd błotnistej pułapki. Na wypad terenowy zabieramy zwykle dużą ilość rzeczy, które mogą przydać się w różnych sytuacjach. Jeżeli w środku pojazdu jest za mało miejsca, warto zamontować bagażnik dachowy. Możemy przewozić na nim np. dodatkowe koło zapasowe.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla zmotoryzowanych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Różnorodność i integracja w branży taxi: historie sukcesu i wyzwania

W obliczu globalnych zmian społecznych i rosnącej świadomości na temat równości, branża ta…