Osuszanie budynków

Działając na polu walki ze skutkami zawilgocenia lub zalania jesteśmy świadomi, jak ważny jest proces prawidłowego osuszenia zalanych powierzchni. Jako profesjonaliści jesteśmy w stanie przeprowadzić proces osuszania nawet w stosunku do całego budynku. Z uwagi na posiadane umiejętności oraz spore zaplecze sprzętowe jakim dysponujemy, potrafimy zadbać o usunięcie wilgoci nie tylko z zalanego pomieszczenia, ale także z pozostałych przylegających do niego pomieszczeń. Przeprowadzenie czynności osuszania poprzedzamy oględzinami miejsca zalania by dobrać najbardziej adekwatną metodę usunięcia szkody. W zależności od jej rozmiarów, rodzaju i powierzchni zniszczonego pomieszczenia lub budynku oraz specyfiki konstrukcyjnej ww. wykonujemy osuszanie kondensacyjne, osuszanie absorpcyjne, lub osuszanie ciśnieniowe. Potrafimy przeprowadzić tez osuszanie warstwy stref izolacyjnych w przypadku zalania pomieszczeń ocieplonych.

Używamy najlepszej jakości sprzętu, dlatego realizowanie przez nas osuszanie budynków Kielce gwarantuje całkowite usunięcie zgubnych skutków zalania lub długotrwałego zawilgocenia ścian i innych powierzchni budynku.

Osuszanie po zalaniu

Osuszanie zalanego budynku jest niezbędne w przypadku każdego takiego pechowego zdarzenia losowego. Nie wystarczy jedynie pozbyć się wody z zalanych pomieszczeń. Powszechnie wiadomo, że wilgoć wywołana zalaniem wnika się głęboko w ściany i inne elementy konstrukcyjne każdego budynku. Budowla taka nigdy nie będzie w stanie samoczynnie w pełni się osuszyć – zwłaszcza w naszej środkowoeuropejskiej strefie o tzw. klimacie umiarkowanym. Zbyt dużo w ciągu roku występuje w części Europy dni deszczowych i stosunkowo chłodnych, które nie sprzyjają naturalnemu wysychaniu. Zbyt mało tez jest dni słonecznych, aby powyższy proces mógł się dokonać naturalnie. Wilgoć, która zagnieździła się w budynku doprowadzi z czasem o rozwijania się zagrzybienia w ścianach. Ściany przeżarte pleśnią z czasem utracą swoją wytrzymałość i staną się bardziej skruszałe. Prze to budynek taki będzie zagrożeniem dla ludzi i będzie z biegiem czasu nadawał się do normalnego użytkowania. Ponadto grzyby rozwijające się z zawilgoconych budowlach stanowią także biologiczne zagrożenie dla zdrowia dróg oddechowych organizmu lidzkiego oraz mogą wywoływać rozwój chorób nowotworowych.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
  • Zarobki na jaki może liczyć hydraulik

    Hydraulik, który dobrze wykonuje swoją pracę i stara się funkcjonować na wysokim poziomie …
  • Droga do zostania tłumaczem.

    W naszym kraju nie musimy mieć ukończonych studiów filologicznych, aby wykonywać zawód tłu…
  • Instalacje grzewcze

    W obecnej sytuacji kiedy wszyscy dookoła mówią o nowoczesnym ogrzewaniu domu, a przede wsz…
Załaduj więcej Dla pracowitych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Gumki i ozdoby do włosów – po jakie warto sięgać?

Aby utrzymać niesforne kosmyki w doskonałym ładzie, warto sięgać po popularne ozdoby w pos…