Osuszanie budynków

Działając na polu walki ze skutkami zawilgocenia lub zalania jesteśmy świadomi, jak ważny jest proces prawidłowego osuszenia zalanych powierzchni. Jako profesjonaliści jesteśmy w stanie przeprowadzić proces osuszania nawet w stosunku do całego budynku. Z uwagi na posiadane umiejętności oraz spore zaplecze sprzętowe jakim dysponujemy, potrafimy zadbać o usunięcie wilgoci nie tylko z zalanego pomieszczenia, ale także z pozostałych przylegających do niego pomieszczeń. Przeprowadzenie czynności osuszania poprzedzamy oględzinami miejsca zalania by dobrać najbardziej adekwatną metodę usunięcia szkody. W zależności od jej rozmiarów, rodzaju i powierzchni zniszczonego pomieszczenia lub budynku oraz specyfiki konstrukcyjnej ww. wykonujemy osuszanie kondensacyjne, osuszanie absorpcyjne, lub osuszanie ciśnieniowe. Potrafimy przeprowadzić tez osuszanie warstwy stref izolacyjnych w przypadku zalania pomieszczeń ocieplonych.

Używamy najlepszej jakości sprzętu, dlatego realizowanie przez nas osuszanie budynków Kielce gwarantuje całkowite usunięcie zgubnych skutków zalania lub długotrwałego zawilgocenia ścian i innych powierzchni budynku.

Osuszanie po zalaniu

Osuszanie zalanego budynku jest niezbędne w przypadku każdego takiego pechowego zdarzenia losowego. Nie wystarczy jedynie pozbyć się wody z zalanych pomieszczeń. Powszechnie wiadomo, że wilgoć wywołana zalaniem wnika się głęboko w ściany i inne elementy konstrukcyjne każdego budynku. Budowla taka nigdy nie będzie w stanie samoczynnie w pełni się osuszyć – zwłaszcza w naszej środkowoeuropejskiej strefie o tzw. klimacie umiarkowanym. Zbyt dużo w ciągu roku występuje w części Europy dni deszczowych i stosunkowo chłodnych, które nie sprzyjają naturalnemu wysychaniu. Zbyt mało tez jest dni słonecznych, aby powyższy proces mógł się dokonać naturalnie. Wilgoć, która zagnieździła się w budynku doprowadzi z czasem o rozwijania się zagrzybienia w ścianach. Ściany przeżarte pleśnią z czasem utracą swoją wytrzymałość i staną się bardziej skruszałe. Prze to budynek taki będzie zagrożeniem dla ludzi i będzie z biegiem czasu nadawał się do normalnego użytkowania. Ponadto grzyby rozwijające się z zawilgoconych budowlach stanowią także biologiczne zagrożenie dla zdrowia dróg oddechowych organizmu lidzkiego oraz mogą wywoływać rozwój chorób nowotworowych.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
  • Jakie dokumenty tłumaczy tłumacz przysięgły?

    Potwierdzenie przekładu przez tłumacza z odpowiednimi uprawnieniami to niezbędne działanie…
  • Polacy na emigracji

    Wyraz migracja pochodzi od łacińskiego słowa „migratio” i oznacza wędrówkę, wędrowanie. Ni…
  • Historia druku. Część II

    Zanim powstała drukarnia, na świecie miało miejsce wiele ważnych wydarzeń. Kluczowe osiągn…
Załaduj więcej Bez kategorii

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Rodzaje odżywek białkowych

Wielu mężczyzn, którzy pragną rozbudować swoją masę mięśniową, stosuje popularne odżywki b…