Kwas hialuronowy

UZUPEŁNIENIE OBJĘTOŚCI TWARZY, LIFTING ORAZ ODMŁODZENIE RYSÓW TWARZY KWASEM HIALURONOWYM – SUBSTANCJĄ BUDULCOWĄ I NAWILŻAJĄCĄ WYSTĘPUJĄCĄ NATURALNIE W SKÓRZE. FRANCUSKI KWAS HIALURONOWY DODATKOWO WZBOGACONY JEST O MANNITOL – NATURALNY ANTYOKSYDANT O DZIAŁANIU ROZŚWIETLAJĄCYM.

na pytania odpowiada BEATA PANDER dermatolog, Dr Pander Clinic

Jak to działa?

Reklama: Salon fryzjerski Rzeszów

Kwas hialuronowy jest wytwarzany w naszej skórze. Jednak z wiekiem jest go coraz mniej, co wpływa na utratę jędrności, objętości, nawilżenia i elastyczności. Niedobory te uzupełnia się poprzez wstrzyknięcie tej substancji bezpośrednio w skórę. Warto wiedzieć, że około 40. roku życia mamy tylko połowę tej ilości kwasu, którą mieliśmy w młodości. Podstawową zdolnością kwasu hialuronowego jest wiązanie wody, co zapewnia pożądaną objętość skóry. Zabieg doskonale sprawdza się na szczupłych twarzach, które z wiekiem stają się „wysuszone”. Wówczas podkreślenie kości policzkowych zapewnia jednocześnie lifting owalu – linii żuchwy oraz spłycenie bruzd nosowo-wargowych. W przypadku pełnych twarzy, wolumetrię trzeba stosować nieco ostrożniej, by nie spowodować jednocześnie poszerzenia twarzy. Wypełnia się najczęściej okolicę kości jarzmowych, dolinę łez, bruzdy nosowo-wargowe, skronie, okolicę przy uszach, linię żuchwy, bródkę. Całość polega na modelowaniu, kształtowaniu twarzy, uzupełnieniu ubytków powstałych z wiekiem, nadaniu świeżości i jędrności, wygładzeniu zmarszczek. Drugą okolicą często poddawaną wypełnianiu są grzbiety dłoni. Gdy przestrzenie między żyłami i ścięgnami zapadają się, dłonie zaczynają wyglądać staro. Wypełnienie kwasem przywraca im młody wygląd, sprawia, że znów są gładkie. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych w stosowaniu preparatu.

Do czego jest stosowany?

• Uwypuklenia kości policzkowych podniesienia owalu, szczególnie tzw. chomików

• Wypełnienia skroni, okolicy pod oczami, tzw. doliny łez

• Wymodelowania bródki, uniesienia i wymodelowania kształtu nosa

• Wypełnienia wierzchów dłoni

Jak przebiega zabieg?

Po demakijażu na okolicę, na której ma być przeprowadzony zabieg, nakłada się krem znieczulający. Po 20-30 minutach skóra staje się nieco odrętwiała. Wtedy podaje się kwas. Zależnie od efektu, który chce się uzyskać, kwas wstrzykuje się igłą lub kaniulą. Igłą łatwiej zrobić większe depozyty, zaś kaniulą modelować większe obszary, bo kwas rozprowadza się wówczas wachlarzo-wo. By uzyskać efekt liftingu, podaje się kwas np. w trzech wkłuciach igłą na policzki, bardzo głęboko na kość. Taka aplikacja podnosi dół twarzy, wygładza fałdy noso-wo-wargowe. Podanie kwasu koło uszu napina linie żuchwy. Dłonie można wypełniać dwiema technikami. Albo robi się jedno nakłucie przy nadgarstku i wprowadza kaniulę, którą wykonuje się wachlarzowe ruchy, albo igłą podaje się kwas w każdą przestrzeń między żyłami. Po zabiegu wskazane jest picie dużej ilości wody.

Wrażenia

Po znieczuleniu wkłucia nie są specjalnie bolesne. Pacjentka odczuwa rozpieranie w tkankach przy aplikacji kwasu z powodu jego dużej gęstości i rozpychania, by wypełnić wolne przestrzenie w tkankach. Jest to bardziej dyskomfort niż ból. Po zabiegu w miejscach wkłuć mogą pozostać niewielkie siniaczki, aczkolwiek nie zdarza się to zbyt często.

Trwałość efektu

Kwas o dużej gęstości utrzymuje się w skórze powyżej 12-18 miesięcy, potem jest wchłaniany.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla niej

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Wypożyczanie sprzętu budowlanego dla małych przedsiębiorstw: jak to może przyczynić się do wzrostu Twojego biznesu.

W obliczu dynamicznego rynku budowlanego, małe przedsiębiorstwa stoją przed wieloma wyzwan…