Większość osób zdaje sobie sprawę, iż żurawie warsztatowe to w obecnym czasie bardzo pomocne sprzęty, aczkolwiek po dziś dzień nadal padają następujące pytania: Gdzie znajdują zastosowanie żurawie? Na co warto zwracać uwagę podczas zakupu żurawia? a także wiele innych pytań. W tym artykule znajdziesz wszystkie kwestie dotyczące żurawi warsztatowych!

Żurawie warsztatowe – gdzie można je wykorzystać?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, iż żurawie warsztatowe to bardzo uniwersalne sprzęty, bowiem znajdują szerokie zastosowanie we wielu miejscach. Choć nazwa mówi o warsztatach, ich wykorzystanie jest dużo większe, bowiem oprócz warsztatów żurawie idealnie sprawdzają się w przemyśle. Stosuje się je do demontażu silników samochodowych, coraz częściej wykorzystywane są także do przemieszczania ciężkich urządzeń oraz przedmiotów. Warto podkreślić, iż są to urządzenia bardzo funkcjonalne, silne i wytrzymałe, które są w stanie wywiązać się z każdego zadania, nawet bardzo skomplikowanego. Jednakże przed podjęciem decyzji odnośnie zakupu właściwego żurawia warsztatowego zaleca się, aby zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych aspektów, bowiem dzięki takiemu rozwiązaniu zakup będzie udany, a sprzęt będzie mógł służyć przez długi okres czasu!

Żurawie warsztatowe- na jakie parametry warto zwracać uwagę?

Wiele osób zastanawia się jakie aspekty techniczne należy brać pod uwagę podczas podejmowania decyzji dotyczącej zakupu tego typu urządzeń? Najistotniejszym czynnikiem któremu warto się lepiej przyjrzeć jest maksymalny udźwig, ważna jest także regulowana długość ramienia. Wśród innych czynników, które należy wziąć pod uwagę są między innymi:

 • maksymalne uniesienie ramienia
 • wymiary podstawy
 • jeśli zależy Ci aby żuraw warsztatowy był łatwy do transportu, zaleca się zastosowanie w tym celu właściwie rozmieszczonych kółek, jest to bowiem bardzo dobre rozwiązanie, które znacznie usprawnia przemieszczanie sprzętu, także na dłuższej trasie
 • bardzo istotne jest również, aby na samym początku zastanowić się jaki jest Twój główny cel zastosowania tego rodzaju produktów, gdyż na takiej podstawie można porównać dostępne na rynku rozwiązania z tej kategorii i wybrać dla siebie jak najlepszy sprzęt, który będzie wywiązywał się w 100% ze swojej roli
 • warto dopasować konkretny sprzęt do poszczególnych zakładów przemysłowych

Bogaty asortyment urządzeń

Obecnie na rynku znaleźć można szeroką game produktów z tej branży, dlatego klienci mają duże pole do manewru, aczkolwiek należy pamiętać, aby przede wszystkim kierować się wysoką jakością i wybierać urządzenia, które pochodzą od renomowanych producentów. Poprzez takie rozwiązanie działanie zakupionego żurawia warsztatowego będzie jak najbardziej prawidłowe!

Facebook Comments
 • 8 cennych faktów o fosforanów potasu

  Fosforan potasu z chemicznego punktu widzenia jest związkiem kwasu fosforowego i soli pota…
 • Czym są podnośniki?

  Podnośnik, znany również jako winda powietrzna, podnośnik koszowy (AWP) lub podnośnik dla …
 • Czym cechują się gładzie?

  Szukasz stosownych produktów, dzięki którym będziesz mógł wygładzić ściany na przykład w T…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla zmotoryzowanych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

8 cennych faktów o fosforanów potasu

Fosforan potasu z chemicznego punktu widzenia jest związkiem kwasu fosforowego i soli pota…