Wspólnie z Onet.podróże zapraszamy na serię terenowych wypraw zaplanowanych i prowadzonych przez podróżników ekipy BezAsfaltu 4×4.

Nawet najpiękniejsza opalenizna uzyskana na leżaku na plaży w Egipcie blednie w zderzeniu z tą, którą zafundujemy sobie w górach Albanii czy Rumunii. Nic nie może równać się z autentyczną, bezinteresowną gościnnością ludzi spotykanych na szlakach Gruzji czy Kazachstanu. Podróżując bez zgiełku, w idealnej ciszy, mamy niepowtarzalną okazję, by podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Uczestnicy wypraw organizowanych przez Auto Świat 4×4, Onet i BezAsfaltu 4×4 nie sypiają w klimatyzowanych hotelach, ale ilość wrażeń, przygód i wspomnień, jakie przywożą ze sobą, sprawia, że już następnego dnia po powrocie myślą o kolejnym wyjeździe. W tym roku zapraszamy na cykl ekspedycji do następujących krajów:

RUMUNIA – GÓRAMI PACHNĄCA

Górskimi drogami wjedziemy w serce rumuńskich Karpat, gdzie przeżyjemy prawdziwą przygodę offroad. Podczas cyklu wypraw do Rumunii odwiedzimy północne i południowe rejony tego kraju, czyli pasmo Karpat o nazwie Maramuresz, Bukowinę, Karpaty Wschodnie z Górami Rodniańskimi oraz Góry Zachodniorumuńskie, słone góry, wulkany błotne. Góry Fogaraskie, Park Delty Dunaju z Rezerwatem Biosfery UNESCO.

GRUZJA – KAUKASKA BIESIADA

Gruzja to kraj wspaniałych ludzi, zapierających dech w piersiach krajobrazów i setek zabytków. To tu przenikają się zwyczaje i kultura ludów Kaukazu i Europy. Leży między dwoma morzami u stóp monumentalnych gór Kaukazu. Podczas wyprawy odwiedzimy czarnomorskie wybrzeże, górskie monastery, gdzie można dojechać tylko autem 4×4. W górach Kaukazu zwiedzimy liczne parki narodowe i wjedziemy na prawie 3000 m n.p.m. Przygotowaliśmy ponad 130 miejsc wartych obejrzenia. To może być jedna z ciekawszych przygód turystycznych w życiu.

ALBANIA – ODKRYCIE SEZONU

Albania piękna, lecz mało znana. Ten położony w południowej Europie kraj niestety nadal jest niedoceniany przez polskich turytów, a przecież pod względem atrakcyjności w niczym nie ustępuje np. tak bardzo popularnej Chorwacji. Wspaniałe monumentalne góry oferujące niezapomniane widoki, dzikie plaże i ciepłe czyste morze oraz wiele pięknych zabytków. Kraj gajów oliwnych i dojrzałych w słońcu fig.

KAZACHSTAN – NA JEDWABNYM SZLAKU

Kazachstan ma długą i fascynującą historię. Jej pozostałości, pomniki Wielkiego Jedwabnego Szlaku i petroglify są widoczne do dziś. Podobno Amazonki mogły pochodzić z Kazachstanu. Jedwabny Szlak to nie tylko droga handlowa, dzięki niemu kultury, religia i zwyczaje różnych narodów mieszały się i niosły dalej swoje dziedzictwo w różne strony świata. Kazachstan to także kraj różnorodny pod względem krajobrazowym. Można tutaj podziwiać piękne, ciągnące się po horyzont stepy, góry, księżycowe skaliste krajobrazy i urokliwe jeziora.

Facebook Comments
 • Biokominek

  Ogień bez kominka

  Migoczące w palenisku płomienie, ciepła atmosfera i drewno w wiklinowym koszu – to s…
 • Aparat tlenowy – wskazania lecznicze

  Aparaty tlenowe dostarczają niemalże całkowicie oczyszczony tlen ze wszystkich zanieczyszc…
 • Poduszka dekoracyjna

  Poduszki dekoracyjne – materiały

  Poduszki dekoracyjne to piękne ozdoby domostw i mieszkań. Sprawdzają się również świetnie …
Załaduj więcej Redaktor
 • Spojrzenie zza krat

  Spojrzenie zza krat cz.10

  Stracone nadzieje Tak upłynęły mu – dzień po dniu, noc po nocy -trzy lata oczekiwani…
 • Spojrzenie zza krat

  Spojrzenie zza krat cz.9

  Aż na takim dnie Bill Wellman obwiniał się jedynie, że pozwolił żonie opuścić w pojedynkę …
 • Spojrzenie zza krat

  Spojrzenie zza krat cz.8

  Helen i Aldona zrelacjonowały również treść ostatnich rozmów telefonicznych z Moniką, potw…
Załaduj więcej Dla aktywnych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Sprawdź też

Ogień bez kominka

Migoczące w palenisku płomienie, ciepła atmosfera i drewno w wiklinowym koszu – to s…