Wspólnie z Onet.podróże zapraszamy na serię terenowych wypraw zaplanowanych i prowadzonych przez podróżników ekipy BezAsfaltu 4×4.

Nawet najpiękniejsza opalenizna uzyskana na leżaku na plaży w Egipcie blednie w zderzeniu z tą, którą zafundujemy sobie w górach Albanii czy Rumunii. Nic nie może równać się z autentyczną, bezinteresowną gościnnością ludzi spotykanych na szlakach Gruzji czy Kazachstanu. Podróżując bez zgiełku, w idealnej ciszy, mamy niepowtarzalną okazję, by podziwiać zapierające dech w piersiach widoki. Uczestnicy wypraw organizowanych przez Auto Świat 4×4, Onet i BezAsfaltu 4×4 nie sypiają w klimatyzowanych hotelach, ale ilość wrażeń, przygód i wspomnień, jakie przywożą ze sobą, sprawia, że już następnego dnia po powrocie myślą o kolejnym wyjeździe. W tym roku zapraszamy na cykl ekspedycji do następujących krajów:

RUMUNIA – GÓRAMI PACHNĄCA

Górskimi drogami wjedziemy w serce rumuńskich Karpat, gdzie przeżyjemy prawdziwą przygodę offroad. Podczas cyklu wypraw do Rumunii odwiedzimy północne i południowe rejony tego kraju, czyli pasmo Karpat o nazwie Maramuresz, Bukowinę, Karpaty Wschodnie z Górami Rodniańskimi oraz Góry Zachodniorumuńskie, słone góry, wulkany błotne. Góry Fogaraskie, Park Delty Dunaju z Rezerwatem Biosfery UNESCO.

GRUZJA – KAUKASKA BIESIADA

Gruzja to kraj wspaniałych ludzi, zapierających dech w piersiach krajobrazów i setek zabytków. To tu przenikają się zwyczaje i kultura ludów Kaukazu i Europy. Leży między dwoma morzami u stóp monumentalnych gór Kaukazu. Podczas wyprawy odwiedzimy czarnomorskie wybrzeże, górskie monastery, gdzie można dojechać tylko autem 4×4. W górach Kaukazu zwiedzimy liczne parki narodowe i wjedziemy na prawie 3000 m n.p.m. Przygotowaliśmy ponad 130 miejsc wartych obejrzenia. To może być jedna z ciekawszych przygód turystycznych w życiu.

ALBANIA – ODKRYCIE SEZONU

Albania piękna, lecz mało znana. Ten położony w południowej Europie kraj niestety nadal jest niedoceniany przez polskich turytów, a przecież pod względem atrakcyjności w niczym nie ustępuje np. tak bardzo popularnej Chorwacji. Wspaniałe monumentalne góry oferujące niezapomniane widoki, dzikie plaże i ciepłe czyste morze oraz wiele pięknych zabytków. Kraj gajów oliwnych i dojrzałych w słońcu fig.

KAZACHSTAN – NA JEDWABNYM SZLAKU

Kazachstan ma długą i fascynującą historię. Jej pozostałości, pomniki Wielkiego Jedwabnego Szlaku i petroglify są widoczne do dziś. Podobno Amazonki mogły pochodzić z Kazachstanu. Jedwabny Szlak to nie tylko droga handlowa, dzięki niemu kultury, religia i zwyczaje różnych narodów mieszały się i niosły dalej swoje dziedzictwo w różne strony świata. Kazachstan to także kraj różnorodny pod względem krajobrazowym. Można tutaj podziwiać piękne, ciągnące się po horyzont stepy, góry, księżycowe skaliste krajobrazy i urokliwe jeziora.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
  • Rodzaje odżywek białkowych

    Wielu mężczyzn, którzy pragną rozbudować swoją masę mięśniową, stosuje popularne odżywki b…
  • Czarne tatuaże

    Ostatnio pojawiło się wiele doniesień medialnych na temat czarnych tatuaży i ich widoczneg…
  • Czy napój izotoniczny mogą pić dzieci

    Napoje izotoniczne mają za zadanie uzupełnić minerały, węglowodany, witaminy oraz deficyty…
Załaduj więcej Dla aktywnych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Rodzaje odżywek białkowych

Wielu mężczyzn, którzy pragną rozbudować swoją masę mięśniową, stosuje popularne odżywki b…