W życiu zdarzają się różne niespodziewane sytuacje i nagle okazuje się, że potrzebujemy przedmiotu, do którego aktualnie nie mamy dostępu. O ile w przypadku nagłego zachorowania możemy pożyczyć termometr od rodziny czy sąsiada, to co zrobić w przypadku, kiedy potrzebny jest dużo większy i droższy sprzęt?

Kiedy ktoś z rodziny ulega nagłemu wypadkowi, ważne jest podjęcie jak najszybszej rehabilitacji. Niestety sprzęt medyczny jest bardzo kosztowny i mało kto może pozwolić sobie na niespodziewany wydatek, jakim jest wózek inwalidzki, łóżko rehabilitacyjne, kule ortopedyczne, materace przeciwodleżynowe czy sterowane podnośniki. Co w takiej sytuacji?

Na szczęście istnieją sklepy medyczne oraz specjalne wypożyczalnie takich sprzętów, które za stosunkowo niewielką opłatą wynajmują potrzebne przedmioty. Ich plusem jest szybki transport oraz pomoc w montażu, są też bardzo elastyczni, jeśli chodzi o czas, na jaki udzielają możliwości korzystania ze sprzętu medycznego.

Oferowane przez nich wózki, łóżka, materace i inne przedmioty, są w perfekcyjnym stanie i w pełni sprawne. Dla wygody pacjenta często oferują płatność co miesiąc, co jest mniej odczuwalne dla kieszeni poszkodowanego, oraz nie wymagają konkretnej deklaracji, na ile użyczają sprzętu. Jest to świetna opcja dla tych, którzy potrzebują pomocy tylko przez okres kilku tygodni lub miesięcy i nie opłaca im się inwestować w kosztujące kilka tysięcy łóżka rehabilitacyjne czy drogie wózki. Często też pacjent ma możliwość wykupienia używanego sprzętu po niższej cenie, co daje możliwość posiadania go na własność, jeśli okaże się potrzebny przez długi czas.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla aktywnych

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Last minute dla rodzin: Jak zaplanować rodzinne wakacje w ostatniej chwili

Planowanie rodzinnych wakacji w ostatniej chwili może być wyzwaniem, ale jednocześnie eksc…