Żurawie są wykorzystywane w wielu różnych miejscach. Przede wszystkim korzysta się z nich w magazynach, ale też warsztatach. Dzięki nim można pracować z bardzo dużymi ładunkami, które bezpiecznie są przenoszone z jednego miejsca na drugie. Dobrać można dla siebie różne wymiary podwozia, tak aby dopasować je skutecznie do przewożonych europalet. Żuraw warsztatowy powinien posiadać stabilny hak zabezpieczający, ponadto ma też wysuwane ramię. Wysięg ramienia można wybrać zgodnie z realizowanymi usługami, wynosić może on np. 220 cm lub 245 cm. W każdym warsztacie realizowane są inne prace, dlatego pod ich kątem trzeba podjąć w tym zakresie decyzję.

Zawory zabezpieczające przed przeciążeniami

Bardzo ważnym elementem składającym się na żurawia warsztatowego jest zawór zabezpieczający przed przeciążeniami. Tym samym nie trzeba martwić się o to, że w trakcie przenoszenia jakichś bardzo ciężkich ładunków z żurawiem stanie się coś nieoczekiwanego i pracownik zostanie narażony na niebezpieczeństwo. Skorzystać można też z funkcji powolnego opuszczania, tak aby ładunek nie został uszkodzony podczas jego transportowania. Żurawie nie posiadające takiej funkcji raczej nie powinny być wykorzystywane w warsztatach i magazynach, ponieważ można wtedy narazić klienta na straty.

Szybsze wykonywanie usług w warsztatach

Dzięki żurawiom warsztatowym można zdecydowanie szybciej wykonywać pewne usługi w warsztatach. To istotne, ponieważ szybkość pracy w takich miejscach jest ważna. Zdecydować można się na większe lub mniejsze żurawie, zależnie od tego, jakie konkretnie produkty będą w danym momencie transportowane. Polecane zainteresowanym są także żurawie warsztatowe w wersji:

 • słupowej,
 • hydraulicznej,
 • obrotowej.

Właściciele warsztatów muszą więc dobrze przeanalizować oferty, z których mogą skorzystać, a następnie wybiorą dla siebie najlepsze produkty, które pomogą im w realizowaniu poszczególnych usług. Dzięki temu przenoszenie produktów nie będzie już stwarzało dla pracowników żadnego niebezpieczeństwa.

Facebook Comments
 • 8 cennych faktów o fosforanów potasu

  Fosforan potasu z chemicznego punktu widzenia jest związkiem kwasu fosforowego i soli pota…
 • Czym są podnośniki?

  Podnośnik, znany również jako winda powietrzna, podnośnik koszowy (AWP) lub podnośnik dla …
 • Czym cechują się gładzie?

  Szukasz stosownych produktów, dzięki którym będziesz mógł wygładzić ściany na przykład w T…
Załaduj więcej Redaktor
 • Opel Calibra

  Opel Calibra, a więc auto sportowe o jakim marzyło wielu Polaków

  Reklama: Części do motocykli Rybnik Trzeba przyznać, iż Opel Calibra na początku lat 90 ty…
 • Poznaj kwasy

  Kwasy to bardzo znane substancje, warto dowiedzieć się więcej na stronie https://chem-skle…
 • Julia Wieniawa

  Julia Wieniawa

  rola nr 4 CELEBRYTKA Nie lubię tego określenia i boli mnie, kiedy czytam, że jestem z Antk…
Załaduj więcej Dla niego

Dodaj komentarz

Sprawdź też

8 cennych faktów o fosforanów potasu

Fosforan potasu z chemicznego punktu widzenia jest związkiem kwasu fosforowego i soli pota…