Jeszcze nie tak dawno w domach jednorodzinnych, domkach letniskowych czy też na działkach bardzo popularny był montaż monitoringu. Zwykle właściciele zaczynają od kamery atrapy, a w ramach nazbierania stosownego budżetu decydują się na prawdziwe kamery. Jednak wielokrotnie spotkaliśmy się z sytuacją, w której monitoring nie przeszkodził złodziejom, a już nie mówiąc o pożarze czy też zalaniu. W związku z tym osoby przezorne zaczęły poszukiwać innego rozwiązania. Czy na rynku jest jakaś ciekawa alternatywa? Jak najbardziej tak.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Tą wspomnianą alternatywą jest inteligentny dom Szczecin. Rozwiązanie to ma już swoje lata, ale dopiero teraz przeżywa największą popularność w naszym kraju. Inteligentny dom nie tylko jest oparty na monitoringu, ale także na licznych czujnikach ruchu. Wszystko jest podłączone do sieci internetowej i do specjalnej aplikacji na nasz smartphone.

Będąc na drugim końcu Polski możemy obserwować co się dzieje w naszym domu. Na przykład widząc zbliżającą się burzę możemy zamknąć wszystkie okna oraz zasłonić rolety. Jesteśmy także od razu informowani, gdy włączy się czujnik pożarowy czy też ktoś wtargnął na naszą posesję. Szybkość reakcji w takich sytuacjach jest najważniejsza. Wracając z zimowego weekendu w Zakopanem jeszcze będąc kilkaset kilometrów od domu możemy włączyć ogrzewanie elektryczne i po powrocie od razu ogrzać się przyjemnie przy kominku.

Bezpiecznie i tanio

Bezpieczeństwo jest chyba dla nas najważniejsze, a na pewno powinno takie być. Na drugim miejscu stawiamy oczywiście koszty różnego rodzaju i wydatki, z którymi musimy się liczyć. Pod tym względem inteligentny dom również nas zaskoczy pozytywnie. Sam system oczywiście kosztuje, ale jesteśmy w stanie niemal od razu od jego zainstalowania zaoszczędzić chociażby na energii elektrycznej czy też na wodzie. Bardzo nam się podoba taki scenariusz. Już nie możemy się doczekać rachunku za prąd, którego wartość zostanie zredukowana do absolutnego minimum. Tak można żyć.

Facebook Comments
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Dla niego

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jakie są zalety używania lampy ściennej?

Co to jest kinkiet? Kinkiety to oprawy oświetleniowe, które można umieścić na ścianie. Mog…